1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kunut dualarının okunuşları ve anlamları

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Venom tarafından paylaşıldı.

 1. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Kunut Duasi Yatsi namazindan sonra kilinan Vitir namazının 3 . Rekatında fatiha ve zammı sure okunduktan sonra tekbir alınır ve sonrasinda kunut duaları okunuyor.


  Kunut dualarının okunuş ve anlamı şöyle ;


  Kunut Duaları 1 Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Kunut Duaları 1 Türkçe Anlamı: Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

  Kunut Duaları 1 Arapça yazılışı

  kunut1.gif

  Kunut Duaları 2 Arapça Okunuşu: Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

  Kunut Duaları 2 Türkçe Anlamı: Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

  Kunut Duaları 2 Arapça yazılışı

  kunut2gif.jpg


  Allah ettigimiz dualari kabul eylesin insAllah.
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme: 24 Aralık 2015
  Murat bunu beğendi.
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Cenabı Allah'ın mesajını hakkı ile anlayanlardan olmamız dileği ile bu güzel paylaşımı beğeniyorum :)
   
  Venom bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş