1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kümeler Hakkında Bilgi

Konu, 'KLMN SözlüK' kısmında yeşil tarafından paylaşıldı.

 1. y

  yeşil Yeni Üye

  Küme Nedir
  Kümeler Nedir Hakkında Bilgi

  Küme, nesneler topluluğu veya yığını olarak tanımlanan bir matematik terimi. Bu tanımdaki "nesne" soyut ya da somut bir şeydir; fakat her ne olursa olsun iyi tanımlanmış olan bir şeyi, bir eşyayı ifade eder.

  Herkes tarafından bilinen, elemanları iyi tanımlanmış,birbirinden farklı nesnelerin veya şekillerin bir araya gelerek oluşturdukları topluluklar bütününe yada net bir şekilde tanımlanmış nesneler topluluğuna küme denir.Bazı,kimi,bir kısım gibi netlik ifade etmeyen ve kişisel yorumlara dayalı ifadeler küme belirtmez.Bazı şovmenler,Dünyanın en güzel kadını; bunlar küme belirtmez.Kümeler büyük harflerle gösterilir.

  Küme Türkiye'de örgün öğretim programlarına Modern Matematik" olarak adlandırılan konular dahil edildi.

  Ayrık küme: Kesişimleri boş kümedir.Yani iki küme arasında ortak veya beraber kullanılan eleman olmuyacak.İçiçe geçen A alt küme B olduğunda A fark B kümesi kesinlikle boş kümedir.

  Eşit Küme: Elemanları aynı olan kümelere denir.Aynı zamanda eleman sayılarıda eşittir.

  Denk Küme: Eleman sayıları aynı olan kümelere denir.Dikkat elemanları deyil,eleman sayıları aynı olcak. kümeler denk kümelerdir ama, denk kümeler eşit küme deyildir. º sembolü ile gösterilir.
   
 2. K

  Kara Yeni Üye

  Küme çeşitleri 3 e ayrılır Ayrık küme, eşit küme ve denk küme olmak üzere
   
 3. M

  Misafir Misafir

  evet ya cevabım kümeler içindi iyi oldu
   
 4. a

  angel Yeni Üye

  kümeler konusunu detaylı bir şekilde işlemiştik
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş