1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kükürt nedir nerelerde kullanılır

Konu, 'Biyoloji Bilimi' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Kükürt Nedir?
  Kükürt nedir nerelerde kullanılır
  Kükürt ne işe yarar

  Kükürt, limon sarısında ametal, yalın katı cisimdir (simgesi S olan kimyasal bir elementtir). Kükürt doğada yaygın olarak bulunan bir elementtir (yer kürenin % 0,06´sını oluşturur).

  Özellikle en önemli kükürt yataklarının yer aldığı Sicilya, Louisiana ve Japonya´da eski volkanların yakınında, alçı taşı ya da kireç taşı katmanları arasında doğal halde bulunur.

  Çoğunlukla metallerle birleşmiş olarak görülür;demir, bakır, kurşun, ve çinko sülfürler, bu metallerin en önemli cevherleridir kalsiyum sülfatı ya da başka deyişle alçıtaşını saymak gerekir.Doğada çeşitli bileşikler halinde bulunan kükürt dahilen hafif laksatif olarak kullanılır.

  Dıştan sürüldüğü zaman (losyonlar, merhemler) asalakları öldürücü seboreyi giderici ve keratin eritici nitelikler gösterir. Pek çok maddelerin moleküllerinde bir ya da birçok kükürt atomu bulunur. Kükürdün varlığı bu maddelere sülfamit örneğinde olduğu gibi bakteri öldürücü özellikler kazandırır.Kükürt gidermek bir maddeyi bileşiminde bulunan kükürtten ya da bir sülfürden arındırmak (dökme demirde bulunan kükürt kireç ferromanganez ya da sodyum karbonat katılarak giderilir).

  Kükürt sütü bir asidin hiposültid üzerine etkimesi sonunda oluşan kolodal kükürt asıltısıdır. Çubuk kükürt, silindir biçiminde dökülmüş kükürttür.
   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Kükürtlü sabun kullanmıştım sivilcelerime faydası olmustu
   
 3. e

  eses Misafir

  ;) ne bu be kükürt lendik mi
   
 4. M

  Misafir Misafir

 5. N

  Niğda Misafir

  Gerçekten faydalı oldu mu ? Ben de kullanmaya başlıyacağım da.....
   
 6. Murat

  Murat Yönetici

  Genelde halk arasında kükürt deseniz zararlı bir şey olarak algılanır..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş