1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Küf Lekesi Nasıl Çıkar? Giysideki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Bütün önlemlere rağmen küf lekesi, evde uğraşmak zorunda kalacağınız leke çeşitleri arasında yer almaktadır. Nemli giysiler, bodrum katlarındaki döşeme kumaşları ve kilimler, banyolardaki duş perdeleri küf lekesi olabilecek büyük risk altındaki eşyalarımız arasında yer almaktadır.

  Küf, kumaş dokusunu yiyerek lifleri zayıflatmaktadır. Çeşitli yüzeylerde meydana gelebilecek olan küf, koku yaratır ve kumaşların renginin açılmasına sebep olmaktadır. Hatta, kumaşın veya elyafın çok derinine işleyerek çürümesine ya da parçalanmasına bile yol açabilmektedir. Küf lekelerini saptar saptamaz çıkarmaya çalışın. Çünkü yerleşen küf lekelerini çıkarması çok daha zor olmaktadır.

  Giysideki küf lekesini çıkartmak için özellikle yıkanabilir, ağartıcı kullanılabilir; bu durum açık renkli kumaştaki küf lekeleri için geçerlidir. Hassas ve yıkamaya müsait olmayan giysiler için sizlere önerim kuru temizleme hizmeti almanız olacaktır. Ayrıca bazı küf lekelerinin kalıcı olduğu da asla göz ardı edilmemelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş