1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Krasic'in Lakabı Nedir?

Konu, 'Spor' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Krasic'in Lakabı Ne
  Milos Krasic'in İlginç Lakabı

  Krasic'in Yaşamı


  [​IMG]


  Fenerbahçe'ye transferi ile bir anda futbol dünyasının gündemine oturan Milos Krasic'in hayatı çok büyük acılarla dolu aslında.Bir de çocukluğundan kalma ilginç bir lakabı var ünlü futbolcunun...


  Milos Krasic’e arkadaşları daha 10 yaşında futbolu dansına çok benzediği için Michael Jackson lakabını takmışlardı

  1980’lerde Eski Yugoslavya’da doğan her kişi gibi Milos Krasic de savaşın acılarını çok yakından yaşamış bir isim. Kosova’nın Mitroviça kentinde 1984’te dünyaya gelen Milos Krasic, 1990’ların ortasında hem savaşı hem de savaş nedeniyle parçalanan ailesinin acısıyla büyüdü.

  Futbol yeteneğini daha 10 yaşındayken göstermeyi başaran Krasic, futbolu dansına çok benzediği için arkadaşları tarafından Michael Jackson lakabını aldı. Ancak bu coğrafyada yaşayan diğer tüm çocuklar gibi Krasic de savaşın ne olduğunu kısa zamanda öğrendi. Mitroviça’da iki ay boyunca bombardımanla yaşamak zorunda kalan Krasic, kardeşi ve babasıyla Sırbistan’ın önce Belgrad sonra da Novi Sad şehrine kaçtı. Ancak Milos annesini geride, Kosova’da bırakmıştı.

  Krasic, Kosova’da yaşamaya ısrar eden annesine daha iyi bir gelecek, daha huzurlu ve rahat bir ortama kavuşabilmesi için ne kadar yalvardıysa da bunda başarılı olamadı. Krasic daha önce verdiği bir röportajda bu durumu şöyle anlatmıştı: “Anneme belki bir milyon kez yalvardım. Ama o bizle Sırbistan’a gelmeyi reddediyor, elektriğin, suyun ve ilacın olmadığı Kosova’da kalmakta inat ediyordu. Neyse ki tanrıya şükür durumu iyi.”

  Birçok Yugoslav çocuğun aksine şanslı bir şekilde hayatta kalmayı başaran Milos Krasic, Vojvodina’dan sonra CSKA Moskova’ya ardından da “Çocukluk hayalim” dediği Juventus’a transfer oldu.

  Kaynak: milliyet
   
 2. M

  Misafir Misafir

  Krasİc mmİchael jackson
   
 3. M

  Misafir Misafir

  Ne olacak işte güzel bir isim :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş