1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kral Abdullah Öldü mü?

Konu, 'Haberler' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Yeni Üye

  Kral Abdullah Öldü mü, Kral Abdullah Hayatı Kaybetti Saklanıyor mu?
  Suudi Kralı Abdullah Yaşamını Yitirdimi?

  [​IMG]
  Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- Medya yayın organlarına göre, Suudi Arabistan kralı Abdullah’ın kesinlikle öldüğü, ancak bölgedeki ayaklanmalar ve Ortadoğu’daki iç karışıklar nedeniyle Arabistanlı yetkililer şimdilik kralın öldüğünü halktan saklıyorlar.
  Resmi olmayan haberlere göre Arabistan kralı Abdullah, bugün dinlenme konutunda hayata gözlerini kapadı.
  Arap haber ajansları, Suudi kralının çok gizli kaydıyla ülkenin silahlı kuvvetlerine, savunma, içişlerine ve istihbarat bakanlıklarına gönderdiği emirde, bölgesel gerginliğin Suudi Arabistan’ı tehdit eder hale geldiğini, Suudi Arabistan’a yönelik dış terör saldırıları olabileceğini belirten genelgenin yayınlanmasının gerçekte kral Abdullah’ın ölümünden veya durumunun çok ağır olduğundan kaynaklanan bir tedbir olduğunu belirtiyorlar.
  Bazı Arap siteleri de Suudi ordusunda görev yapan tüm personelin izinlerinin iptal edildiğini yazdı.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  AHİR ZAMAN HAKKINDAKİ HADİSLER VE KRAL ABDULLAH’IN ÖLÜMÜ

  Bezenti, İmam Rıza’dan (a.s) şöyle bir rivayet nakletmiştir: “Ferec’in (imam Mehdi’nin zuhuru) alametlerinden biride Mekke ve Medine haremleri arasında yaşanacak bir olaydır. Falan hanedan da bir ihtilaf çıkacak ve sıkıntılar yaşanacak, Süfyani ortaya çıkacak. Zorluklar baş gösterecek ve halk katliamları yaşanacak. Onlar Allah’ın ve Peygamberin (s.a.v) haremine sığınacaklardır.”

  Hadiste de görüldüğü gibi (bunun dışında da bir çok hadis daha bulunmaktadır) hicaz’daki son hanedandan “falan” hanedan diye bahsedilmektedir. Din adamlarının görüşlerine göre imamlar (a.s) ahiri zaman hakkındaki hadislerinde hicaz’ın son hanedanı hakkında “falan oğulları” veya “falan hanedan” diye tabirler kullanmakta ve açıkça hanedanın ismini getirmemektedirler. Bunun sebebi Arabistan’da hüküm süren hanedanların bu hadisleri kendilerine yorumlamamaları ve kendilerine tatbik etmemeleri içindir. Çünkü hiçbir hanedan Ehlibeyt İmamlarının (a.s) hadislerinde buyurdukları son hanedan olmak istemeyecekleri gibi bu Ehlibeyt taraftarları içinde bazı açılardan uygun olmayacaktır.

  Masum imamlardan (a.s) nakledilen hadisler sadece falan hanedan veya falan oğulları diye tabirlerden müteşekkil değildir, bilakis Arabistan’ın son kralının isim ve özelliklerini de belirtmişlerdir. (hanedan ve son kral arasında farklar bulunmaktadır) öyle ki hadislerde Arabistan’ın son kralının adının Abdullah olacağı belirtilmiştir.

  İmam Cafer Sadık (a.s) şöyle buyurmuştur: “Her kim Abdullah’ın ölümünü bana garantilerse bende ona Kaim’in (imam Mehdi’nin aleyhi selam) zuhurunu garantilerim.” Daha sonra şöyle buyurmuştur: “Abdullah öldükten sonra, halk hükümet kurması için kimse üzerinde tevafukta bulunmayacak ve bu anlaşmazlık ve çatışma Allah’ın isteğiyle Sahibul Emr’e (İmam Mehdi’ye) kadar devam edecektir. Kaç yıllık hükümetler sona erecek ve artık birkaç aylık ve birkaç günlük hükümetler kurulmaya başlanacaktır.”

  Hadisi nakleden ravi diyor ki İmam’a (a.s) şöyle sordum: “Acaba bu durum uzun mu sürecek”

  Buyurdu ki: “Asla”

  Kaynak :ABNA.İR
   
 3. m

  mervesnr Yeni Üye

  Sağlık durumunun kötü olduğu haberinin yayınlanmasının ardından bazı medya yayın organları Kral Abdullah’ın durumunun ağır olduğu, bazıları da öldüğüne dair haberler yayınlamaya başladı öldü haberini yayınlayan haber organları 87 yaşındaki kralın öldüğünün kesin olduğunu iddia ettiler Ancak bölgedeki ayaklanmalar ve Ortadoğu’nun içinde bulunduğu krizden dolayı Arabistan yetkililerinin şimdilik kralın öldüğünü açıklamadıklarını belirtiyorlar Kralın öldüğüne dair haberi şu ana kadar bir çok Arap ülkesi yayınladı… İmam Cafer Sadık (as) Arabistan’ın son kralının adının Abdullah olduğunu…
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş