1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kozmetik Ürünlerin Ömrü Nasıl Uzatılabilir?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Aldığınız makyaj ürünlerinin kısa zamanda bozulmasından sıkıldıysanız bunların ömrünü uzatmak için yapabileceklerinizi öğrenmeye ne dersiniz?

  Aldığınız rimelin birkaç kullanımdan sonra yapış yapış olması; ojenizin renginin bozulması; pahalı kremlerinizin kokusunun değişmesi elbette ki cildinize zarar verir. Aynı zamanda ekonomik olarak da sizin cebinize zarar vermektedir.

  Peki, kullandığınız ürünlerin neden bozulduğunu hiç düşündüğünüz mü? Isı değişiklikleri ürünlerin erimesine, değişmesine ve akmasına neden olmaktadır. Peynirsi görünüm ve koku değişiklikleri de kozmetik ürünlerde karşılaşabileceğiniz sorunlar arasında yer almaktadır. Işık, nem, rutubet, sıcak hava ve ısı değişimi ürünlerinizin çabuk bozulmasına sebep olmaktadır.

  Gelişen teknoloji ile genel olarak doğal ürünlerden yararlanarak elde edilen kozmetik ürünler yapıldığı için genel itibari ile bu ürünleri buzdolabında saklamak ömrünü uzatacaktır. Ömrü uzayan ürünlerinizin aynı zamanda performanslarında da değişim meydana gelebilecektir. Her ne kadar dolaptan çıkarıp da yeni kullanmaya başlayacağınız zaman size fazla akışkan gelmese de ürünleriniz vücut ısınız ile tam da istediğiniz kıvama zamanla kavuşacaktır.

  Buzdolabında sakladığınız gece- gündüz kreminiz ya da serumunuz cilt için daha yararlıdır; çünkü cildinize uyguladığınız üründeki yararlı içerikler cilt tarafından daha çabuk emilmeye başlayacaktır.

  Yüz ve gözümüzde kullandığımız krem, serum ve nemlendiricileri buzdolabında saklayabiliriz. Özellikle yorgunluğunuzu cildinizden silip süpürecek cilt kremleri soğuk uygulandığı zaman cildinizde beklenilenden çabuk bir şekilde canlandırıcılık etkisi göstermektedir.

  Yüze sıkılarak uygulanan ya da pamuk yardımı ile silerek uygulayacağınız toniklerde buzdolabından çıkarılıp uygulandığında daha çok canlandırıcılık etkisi yaratmaktadır.

  Parfümlerin baş düşmanı da sıcaklık ve rutubet olduğu için parfümlerinizi de gönül rahatlığı içinde buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Böylece orijinal kokuları daha uzun süreli kullanmış olacaksınız.

  Ojelerinizi daha kolay ve pürüzsüz sürmek istiyorsanız buzdolabınızda saklamayı denemelisiniz.

  Rimel ve eyelinerlarınızın da sıcak etkiye maruz kalarak çabuk bozulmasını istemiyorsanız buzdolabınızda saklamayı denemelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş