1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Neler Yapabiliriz?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Allah'ın buyrukları arasında yer alan birçok hadis sağlığımızı koruyucu görev de üstlenmektedir. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği akıllı olmasıdır. Kişiyi iyiye ve güzele yönelten dini emirler insanın huzur ve mutluluğa ulaşmasında bir gereklilik vazifesi görmektedir. İnsan dinin yasakladığı emirlerden kaçmayı bilmelidir. İçki içmek, kumar oynamak, uyuşturucu kullanmak fertlerin kaçınmaları gereken alışkanlıklar arasında yer almaktadır.

  Bir müslüman olarak hem zararlı alışkanlıklardan hem de kötü huylardan uzak durmalıyız. İslam dini kumar, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıkları yasaklamış vaktimizi faydalı etkinliklerle değerlendirmemizi istemiştir. Peygamberimiz eşi Hz. Aişe ile beraber koşu sporunu yapmıştır. Folklor eğlenceleri, binicilik, yüzme, güreş, atıcılık gibi sporlar peygamberimiz tarafından teşvik edici sporlar arasında yer almaktadır. Bizlerde zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı ve faydalı sporlara yönelmeliyiz.
   
 2. d

  d_e_r_y_a__ Misafir

  kötü alışkanlıklardan namaz kılarak dua ederek kurtuluna bilir
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş