1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Köşe Bulmaca Oyunu; Kim Kime Şiiri ve Dramamız

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Oyun ve Hareket:


  “Köşe Bulmaca” adlı oyun oynanır. Öğretmen, çocuklardan yere çömelmelerini ister. Oyunun nasıl oynanacağını anlatır. Bir çocuk ve köşe ismi söyler. İsmi söylenen çocuk köşeyi bulup yanına gider. Bilemeyen çocuklara ipucu olsun diye adı söylenen köşeye yaklaştığında alkış tutulur. Köşeden uzaklaştığında alkış zayıflatılır, iyice uzaklaştığında ise alkış kesilir.


  Türkçe- Müzik- Drama:


  Oyun bitiminde çocuklar minderlere oturtulur. “Kim Kime” adlı şiir sayışma şeklinde okunur.  Oooooo!

  Kim kime biz bize (Öğretmen çocuklar ve kendisini gösterir.),

  Eğleneceğiz hep birlikte,

  Ama önce oturalım (Oturulur.).

  Ağzımızı kapatalım (Sus işareti yapılır.),

  Ellerimizi sağımızda ve solumuzda,

  Hareketsizce bırakalım (Eller sağa ve sola bırakılır.).


  Öğretmen çocukları sınıfa yönlendirir. Çocuklara, “Sınıfta hep beraber daha güzel şeyler paylaşmak için neler yapabiliriz?” diye sorar. Çocukların görüşleri alınır. Daha sonra öğretmen çocuklara, “Sınıfta arkadaşlarımızla ve öğretmenimizle çok güzel vakit geçirebilmemiz için uymamız gereken bazı kurallar vardır.” der. Sınıf kurallarını hatırlatır. Daha sonra çocukların görüşlerini alır. Çocuklarla birlikte ortak sınıf kuralları belirlenir. “Bu kurallara uymak isteyenler isminin karşısına çiçek çizsin.” der. Daha sonra öğretmen anlattığı bu kuralları drama yaparak anlatır. Daha sonra isteyen öğrenciler aynı şekilde drama ile sunum yapar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş