1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Korse ve Tarihçesi

Konu, 'Mayo , Bikini , Gecelik, Pijama, iç Giyim Modası' kısmında hasibeye tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hasibeye Yeni Üye

  Korse ve Tarihçesi

  Bayanların ince görünmek için kullandıkları esnek iç giysisine korse denir.

  Korse ince görünmek için kullanılan esnek iç giysisidir. Herhangi bir darbeden zarar görmemesi için boyna takılan, bel fıtığı gibi durumlarda bedeni düzgün tutmaya yarayan nesne, sargaç.

  [​IMG]

  Kadınlar tarih boyunca , önemli bir fiziki probleme veya fazla kiloya sahip olmadıkları halde sadece elbiseleriyle daha zarif ve çekici görünebilmek amacıyla değişik yöntemler denemişlerdir.

  [​IMG]

  Bunlardan en yaygın olanı korse idi. Eski dönemlerde korse modelleri kullanan kadınlar, akşam olduğunda korse balina kemiğinden yapılan ve özel olarak şekillendirilmiş destek çubuklarının vücutlarını kestiğine ve iç çamaşırı kan içinde kaldığına şahit olurlardı. Ama kan, ter ve gözyaşına rağmen onun içine girebilmek için her şeyi yapıyor ve bu özel giysi olmadan da kendilerini çıplak hissediyorlardı.

  [​IMG]

  Hamilelik döneminde korse kullanmanın bebek için herhangi bir zararı var mıdır?

  Bebek rahimde amnios sıvısı içerisinde bulunur. ve bu nedenle dışardan gelebilecek baskılardan etkilenmez. Ancak doktorunuz tavsiye etmedikçe hamilelik sırasında korse kullanılması önerilmez.

  [​IMG]

  Korse kullanımının en önemli ve etkin özelliği giyildiği anda kişininince bir bedene kavuşmasıdır , bu şekilde uzun süreli katı rejim ve diyetprogramları ve egzersizlere ihtiyaç duymadan anında ince bir görünüm el edilmektedir

  Korse selülit tedavisinde de etkin olarak kullanılmaktadır ve her hangi bir yan etkisi olmamasından dolayı bayanlar tarafından tercih edilmektedir

  Korseyi ilk kullananlar M.Ö. 2000 yılında yaşayan Minos'lu kadınlardır. Birçok karşı görüşe ve modanın hızlı değişimine rağmen korse 21. yy'ın başlarına kadar kadınların sürekli tercihi olmayı başardı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş