1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Korn Biyografi

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  L.A.P.D. grubunun vokalisti Rick Morrill ilaç bağımlılığı tedavisi için gruptan ayrıldığında grubun diğer üyeleri; David Silveria defalarca ödül alan ve kendilerine Korn’un Çocukları diyen bir neslin idolü olan bir grubun doğduğu yıldır.  Yıl 1993’ü gösterdiğinde Ross Robinson prodüktörlüğünde heavy-metal olan tarzına hip-hop etkileri de konuldu.  Yıl 1994. Bir gece KMFDM gibi isimlerle tanışma imkanı buldular.  15 Ekim 1996 tarihinde Deadsy ve Marz gibi isimlere yardımcı oldular. Bir lisede Korn tişörtü giydiği için okuldan uzaklaştırma cezası alan öğrenci nedeniyle müdür yardımcısıyla mahkemelik oldular.  18 Ağustos 1998 tarihinde 4. albümlerini çıkarmaya hazırlanıyordu.  16 Kasım 1999 tarihinde çocukların Scooby-Doo tarzındaki bir esrarı çözmesine yardımcı oluyordu. Bu albümde ayrıca "Make Me Bad" ve "Somebody Someone" single’ları da çıkarılmıştır.  11 Haziran 2002 tarihinde 5. stüdyo albümü albümden ayrıca “Toughtless” ve “Alone I Break” parçalarını da single olarak piyasaya sürdü.  25 Kasım 2003 tarihinde "Y’All Want A Single" ve "Everything I’ve Known" albümde çıkarılan diğer single’lardır.  5 Ekim 2004’de "Greatest Hits Pink Floyd’dan "Another Brick in the Wall" şarkılarının cover’leri ile "Freak on a Leash" şarkısının remix versiyonunu sevenlerinin beğenisine sunuyordu.  22 Şubat 2005’de Korn sevenleri şok bir haberle sarsılıyordu. Brian ‘Head’ Welch gruptan ayrılma kararı vermişti. Kızını uygun bir ortamda büyütmek isteyen Head yanlış giden bir  şeylerin olduğunu düşünüyordu. Her akşam tur otobüsünün arkasında tanrıya dua ediyordu. Bir gece yine turnedeyken bir arkadaşının sesi ile uyandı. "Deli olduğumu düşüneceksin ama Tanrı bu mesajı sana iletmemi istedi." şeklinde konuşan arkadaşı daha sonra İncil’den bir bölüm okudu: "Bütün günah ve sevaplarınla bana gel. Sana huzur vereceğim." İşte o gece Head gruptan ayrılma kararı verdi.  Grup 4 kişi ile yoluna devam etme kararı alarak EMI şirketine bağlı olan Virgin Records ile anlaştı. Rock’n Coke 2005 festivali kapsamında ülkemizde bir konser verdiler.  6 Aralık 2005 tarihinde Jonathan Davis’i Lil Jon; Reginald "Fieldy" Arvizu’yu Xzibit; David Silveria’yı David Banner ve James "Munky" Shaffer’ı Snoop Dogg canlandırdı. Albümde ayrıca "Coming Undone" ve "Politics" single olarak piyasaya sürüldü. Daha sonra grup "See You on the Other Side" isimli dünya turuna çıktılar.  12 Haziran 2006 tarihinde Jonathan Davis’e İmmün trombositopenik purpura hastalığı teşhisi konulunca grup Avrupa Turnesi’ni yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Download Festivaline çıkamayan Davis’i şu sanatçılar doldurmaya çalışmıştır:  it’s on - jesse hasek/10 years

  falling away from me - m shadows/avenged sevenfold

  somebody someone coming undone - dez fafara/devildriver

  a.d.i.d.a.s. - benji webbe/skindred

  clown slipknot

  blind - matt healy/trivium  Korn onun da ayrılması ile Slipknot’ın davulcusu Joey Jordison ile anlaştı.  En son 2006 Aralık ayında MTV stüdyolarında gerçekleştirilen ‘Unplugged’ konserinde sahne alan Korn aynı zamanda bir de Radiohead cover’ı “Creep”i bulundurdu.
   
 2. M

  Muhibbi Yeni Üye

  bu grubun good god isimli mükemmel bir şarkıları vardır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş