1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kolay Bebek Uyutmak

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Bebekli bir hayata başlayacaksanız ilk yıl zorlu bir zaman dilimi sizi bekleyecek demektir.

  Bebekli yaşamınızda uyku düzenini en sağlıklı ve pratik bir şekilde kurabilmenizin püf noktaları şu şekildedir:

  *İyi bir uyku anne ve bebek için günün daha verimli geçmesine yardımcı olmaktadır. Böylece bebeğin sağlıklı gelişimine yardımcı olur.

  *Uyumayan bebeklere uyku alışkanlığı kazandırmak için öncelikle bebeğinizi iyi doyurmalı; yatağına ya da beşiğine tok karnına yatırmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Yatak ya da arabasına yatan bebeğin kendi kendine sakinleşmesine müsaade etmelisiniz. Çok yorgun olan bebek kolay sakinleşmez; bu nedenle bebeğinizin gün içinde şekerlemeler yapmasına müsaade etmelisiniz. aynı zamanda kısa öğle uykularına müsaade etmelisiniz. Kaliteli bir bez kullanımı geceleri ıslaklık ile bebeğinizin uyanmasının önüne geçmeye yardımcı olacaktır.

  *Bebeğiniz yıkandıktan ve güzel bir masaj yapıldıktan sonra daha rahat uykuya dalabilir; bu nedenle bebeğinize yıkandıktan sonra uyku rutinine alışması konusunda yardımcı olmayı denemelisiniz. Yorgun ve huysuz bebeklerde masaj ve yıkanmanın etkisi büyüktür.

  *Yenidoğan ve sarılık geçiren bebeklerin gece beslenmeleri doğru bir alışkanlıktır. Bebek 5,5 kiloyu geçtiğinde ve iki ayı geçtiği zaman gece beslenmesine fazla ihtiyaç duymaz. Akşam beslenmesinden sonra bebek aralıksız 6- 8 saat arası uyuyabilir.
   
 2. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Hatırlarım ki; gecenin bir yarısına kadar bebeğimi sallar sonra eşim gelir hanım bu nasıl yatış sesi ile uyanırdım, ayaklarımda bebeğim yatakta perişan ben :) ancak üzülmeyin hepsine bedel evlat sevgisi.
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş