1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Nasıl Davranır?

Konu, 'Hukuk Köşesi' kısmında Avukat Canan tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Avukat Canan Yeni Üye

  Eşinden Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı Nasıl Haraket Etmelidir?

  Bir takım nedenlerden dolayo eşinden ayrılmak yani boşanmak isteyen kadın ne yapmalı nasıl davranmalı, Kocasından ayrılmak evini terk etmek isteyen kadın nasıl hareket etmeli bunu nasıl yapmalı hangi yolları izlemeli dilerseniz tecrübelerimizi aktaralım.

  Kocanızdan ayrılmak mı istiyorsunuz? Evliliğiniz hakkında karar verme aşamasındaysanız önce eşinizden geçici bir süreliğine de olsa ayrı kalmayı düşünmelisiniz. Belki bu süre zarfında fikriniz değişebilir. Yalnız kalıp düşündüğünüzde bu yapmak istediğinizin belkide yanlış olacağına karar verebilirsiniz.

  Eğer bu önerimiz uygunsa sizin için mümkünse eşinizin evden ayrılmasını önerebilirsiniz çocuklarınızla birlikte sizin kalacak bir yer bulmanız daha zor olacaktır. Şiddet uygulayan kişiler genellikle eşlerinin kendilerini terk etmesine dayanamazlar ve aşırı saldırganlaşabilirler. Bu sebeple ayrılığın mümkün olduğunca güvenli bir biçimde gerçekleşmesi için özenli davranmalı bunun gerektirdiği gibi bir pilan yapmalısınız.

  Kocanızla ayrılık ya da boşanma konusunu güvenli bir şekilde nasıl konuşabileceğinizi önceden planlayın.Evinizden ayrılırken çocuklarınızı da yanınızda götürmeye çalışın onları yalnız bırakmamalısınız.Evinizden ayrıltdıktan sonra nerede kimin yanında kalacağınızı planlayın kalacağınız kişilerle önceden konuşun ve yapmak istediğiniz şeyi güzel bir dille onlara açıklayın.Evinizden kocanızın olmadığı ve birkaç saat dönmeyeceği bir zamanda ayrılmayı tercih edin herhangi bir sorun yaşamamak için kocanızla karşılaşmanızı önleyin.Herşeyi en ince ayrıntısına kadar gözden geçirmeli ve Ayrılmaya bundan sonra karar vermelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş