1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Klozet Nasıl Temizlenir ?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Bildiğiniz üzere klozetler mikropların en kolay buluştukları alandır. Bu yüzden Klozet' in nasıl temizlendiği çok önemlidir. Klozet' in temiz olması demek bulaşıcı hastalıklarında o kadar önüne geçmek demektir.

  Klozet temizliği yaparken gerekli hijyen kurallarına uymalı ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

  Klozetlerin yapısı itibariyle girintili ve çıkıntılı alanlarının bulunmasından dolayı ulaşılamayan alanları bulunur. Bu alanlara ulaşılamadığından dolayı deterjanlı temizlik yapılamamaktadır. Bu durumu aşabilmenin bir yolu ucu kıvrılabilen temizlik fırçası kullanmaktır diğer yolu ise içi boş fir sprey şişesi yardımıyla ulaşılamayan bölümlere içerisindeki temizlik deterjanını uygulamaktır.

  Sprey içerisine kireç çözücü ve tuvalet temizliyicisini birlikte ekleyebilirsiniz bu sayede klozetinizi birikmiş olan kireçtende temizleyebilirsiniz. Deterjanlı suyu gerekli alanlara uyguladıktan sonra mutlaka bol su ile temizleme yapın. bolca sifon çekerekte olaşılamayan bölgeleri su ile arındırmış olacaksınız.

  Kireçlerin gitmediği alanlara tuz ruhu uygulayabilirsiniz. unutulmaması gereken ve aşırı dikkat edilmesi gereken bir temizleyicidir. TUZ RUHUNU SAKIN AMA SAKIN SOLUMAYIN.

  Kimilerimiz evlerindeki temizlik işlerinde kimyasal temizlik maddeleri kullanmak istemezler. Bu gibi durumlarda ise çok pratik bir karışımla yola devam edebilirsiniz.

  Bu karışım için sprey şişe içerisinde sirke, karbonat ve su koyarak bu kirli alanlara uygulayabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Tuvalet eğitimi şart, hala wc kullanmayı bilmeyenleri bıraktığı eserlerden görüyoruz..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş