1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Klozet Kullanımı; Kelebek Yapıyoruz; Kirli ve Temiz Draması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Serbest Zaman:


  Öğrenciler gelmeden önce sınıfın uygun bir yerine çöp kutusu kartonla kaplanarak klozet haline dönüştürülür. Tuvalet kâğıdı rulosundan sifon yapılır. Klozetin kapağının iç yüzüne gülen yüz yapılır. Klozet, sifon ve peçete konuşturularak nasıl kullanılmaları gerektiği çocuklara anlatılır.

  Sanat:

  Kâğıt havludan kelebek yapılır. Kâğıt havlu parmak boyasıyla rengârenk boyanır. Boya kuruduktan sonra ortadan büzüştürerek kelebek şekli verilir.


  Drama:


  Sanat etkinliğinde yapılan kelebekler öğrencilerin ellerine verilir. Öğrencilere “Şimdi bizler okulun içine girmiş kelebekleriz. Hep mikropsuz temiz yerlere konarız. Şimdi beraber gezintiye çıkalım. Temiz yerlere konalım kirli yerlerden kaçalım.” yönergesi söylenerek okulda gezi düzenlenir.“Kelebekler temiz yere konarlar.” slogan cümlesi söylenerek gezilir. Tuvalette el sürülmemesi gereken yerler, kirli yüzeylere konulmadan geçilerek masanın üzeri sandalyenin üzeri vb. yerlere konularak kirli ve temiz kavramı verilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş