1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Klavyede Daha Hızlı Yazmanın Yolları

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  _

  Klavyede Daha Hızlı Nasıl Yazarım
  Klavyede Hızlı YazmaTeknikleri


  Klavyede hızlı yazı yazmak istiyorsanız 10 parmak tekniğini öğrenmeniz gerekiyor. Q klavyede de 10 parmak yazarak hızlı yazı yazma tekniğini öğrenebilirsiniz biz size F klavyede 10 parmak ile hızlı yazma tekniklerini söyleyeceğiz.

  F klavye ile yazı yazarken öncelikle dik oturulmalıdır. Parmaklar klavyede yerini aldıktan sonra klavyeye bakmadan harflerin yerini tanımaya çalışın. Biraz çalıştıktan sonra klavyeye bakmadan aklınızda tasarladığınız kelimeleri parmaklarınızın kendiliğinden harflerin yerini bulduğunu göreceksiniz. Sol elinizin serçe parmağı klavyenizde A harfine gelecek şekilde sıralayın. Sağ elinizin başparmağını da J harfi üzerine gelecek şekilde sırasıyla yerleştirin.

  SOL EL

  Serçe Parmak: A > F klavyede U

  Yüzük Parmak: S > F klavyede İ

  Orta Parmak: D > F klavyede E

  İşaret Parmağı: F > F klavyede A


  SAĞ EL

  İşaret Parmağı: J > F klavyede K

  Orta Parmak: K > F klavyede M

  Yüzük Parmak: L > F klavyede L

  Serçe Parmak: Ş > F klavyede Y

  Baş parmaklar space tuşunun üzerinde olmalıdır. Parmaklarınız yazmaya başlamadan önce ve yazarken sürekli bu blok üzerinde olmalıdır. Diğer harflere parmaklarınız geçiş yapacaktır. Örneğin T harfini yazabilmek için sağ elin işaret parmağını bir yana kaydırırsınız. N yazabilmek için sağ el orta parmağınızı bir yukarı kaydırırsınız. Bu şekilde kaydırmalar ile on parmak yazım tekniğine başlayabilirsiniz.
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Klavyede hızlı yazabilmek tamamen el alışkanlıklarına bağlıdır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş