1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kızılay Haftası Yapabileceklerimiz

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Kızılay haftasına girdik. Bu hafta yapabileceğimiz sanat etkinliklerini ve Kızılay ile ilgili hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Henüz sanat etkinliği konusunda kararsızım. Grup çalışması da yapabilirim; bireysel çalışmada. Gelin hep beraber etkinliklere göz atalım...


  4e0162fa7ad3e4a9a2091210e87da655.jpg 8cd8a00cb64abcf505dc8930c47dcf4e.jpg 894ae71bb2b0700.jpg 979c6035a99949ba8208db48bc00cf69.jpg 99509589fec795c.jpg 5501231644661ab113ca930e13eea10e.jpg


  Türkçe etkinliğinde aşağıdaki hikayeyi okuyabilir; çocuklarla Kızılay ile ilgili sohbet etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.
  KIZILAY
  Okulumuzun ilk açıldığı haftalardı . Öğretmenimiz elinde bir dosya ile sınıfa girdi. Sonra bir şey anlatacak gibi veya içimizden birilerini bir şeyler için seçecekmiş gibi hepimizi gözünün ucuyla süzdükten sonra ;
  - Oturun çocuklar. Bugün okulumuzda faaliyet gösterecek olan kulüplerden hangilerini seçmek istiyorsanız bunları birlikte belirleyeceğiz dedi.
  Sırayla teker teker Temizlik , Spor ,Yeşilay gibi kulüpleri seçmek isteyenleri sordu. El kaldırılarak istediğimiz kulübü belirledik.
  Sıra yardımlarını televizyondan öğrendiğim Kızılay Kulübü’ne geldiğinde heyecandan yerimden fırlayarak ;
  - Ben Öğretmenim !
  - Ben Kızılay Kulübüne katılmak istiyorum dedim .
  Öğretmenimiz gülerek kafasını salladı . Tamam Ahmet der gibi işaret etti.
  Arkadaşlarımın desteğiyle Kızılay Sınıf kulüp üyesi seçildim.
  İçim içime sığmıyor , sevinçten ne yapacağımı bilemez haldeydim.Teneffüs zili çalınca, Kızılay hakkında daha fazla bilgi toplamak için okulumuzun kütüphanesine koştum. Kızılay ile ilgili kitapları buldum . Okudukça hayretler içinde kalmıştım . Yaptığı hizmetlerden dolayı gözlerim yaşarmıştı.
  Elde ettiğim bu bilgiler doğrultusunda Kızılay’ımızın yaptığı hizmetlerin bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum:
  Sel , yangın ,deprem ve buna benzer tabii afetlerde herkesten önce koşarak sıcak yardım elini uzatan ihtiyaç sahiplerinin yiyecek, içecek , çadır gibi acil ihtiyaçlarını giderdiğini ,
  Savaşlarda yaralı askerlerimize baktığını, onları iyi edebilmek için her türlü fedakarlığa katlandığını ,
  Fakir , düşkün ve yoksul vatandaşlarımıza yiyecek ,içecek ve para yardımı yaptığını, öğrendim.
  Artık ben de , beyaz zemin üzerine kırmızı aydan oluşan bayrağın temsil ettiği Kızılay’ımıza hizmet etmek için var gücümle çalışacağıma kendi kendime söz verdim.
  İlk olarak okulumuzdaki tüm öğrencilerimizi Kızılay Kulübü’ne üye yapmaya , onların yardımıyla da Kızılay pulu satarak faaliyetlerime başlamak istiyorum.
  Eğer bir gün bizde felakete uğrarsak Kızılay’ımız bizim de yanımızda olsun diye , gücüne güç katmak istiyorum.
  HAKKI MUZAFFER ATMAN
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kızılay haftasında en güzel yapacağımız şey sigarayı terk etmek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş