1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kız Çocukları için Fıstıklı Örgü Kazak Modeli

Konu, 'İlginç Örgüler' kısmında mavimelek tarafından paylaşıldı.

 1. m

  mavimelek Yeni Üye

  Resimli Fıstıklı örgü kazak modeli ve yapılışı
  Örgü Kazak Modeli örülüşü
  kız cocuklarına fıstıklı örgü kazak modeli ve yapılışı

  ÖN-ARKA: 86 ilmek başanacak. İlmekler 2 . ters 2 düz olarak dizilip 10 ) sıra örüldükten sonra lastik üzerinde yanlardaki 28 ilmeklerde ara ara 4 ilmek kesilerek bu kısımlar 24 ilmeğe düşürülüp düz örgü olarak örülürken ortadaki 30 ilmeklik kısımda diagramdaki şekilde ilmekler dizilirken ara ara 9 ilmek artış yapılarak bu kısımda 39 ilmeğe ulaşılacak. Örgüye devam edilip beden boyu 27 cm de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3,1 kere 2.1 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 37 cm de ön yaka ortasından 13 ilmek yanlanndan da 1 kere 4. 1 kere 3, 1 kere 2, her 4 sırada birde 2 kere 1 ilmek kesilip 2 sıra örüldükten sonra omuzlarda kalan ilmeklerde 2 kere 10 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Arka parçada ön parça gibi aynı şekilde başlanıp önde yapılan sıra işlemler tekrarlanarak örülüp beden boyu 27 cm de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3. 1 kere 2, 1 kere 1 ilmek kesilip beden boyu 42 cm de arak yaka ortasından 22 ilmek yanlarından da 6 sar ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmeklerde 2 kere 10 İlmek olarak kesilerek arka parçada bitirilecek.

  [​IMG]
  KOL: 50 ilmek başlanacak. İlmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 10 sıra örüldükten sonra lastik üzerinde yanlardaki 10 ilmeklerden l er ilmek kesilip bu ilmeler düz olarak örülürken ortadaki 30 ilmekte diagramdaki şekilde ilmekler dizilirken ara ara 9 ilmek artış yapılarak bu kısımda 39 ilmeğe ula-C şılacak. örgüye devam edilirken yanlardan 2 mek içerden her 6 sırada bir l er ilmek artışlar/ yapılarak kolda 69 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyuf 26 cm de kolo üst kesimleri için yanlardan 11 kere 2 ser ilmek kesilerek 25 ilmeğe düşülüp kalan 25 ilmekte kesilerek kol bitirilecek.
  YAKA: 90 ilmek başlanacak, ilmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 8 sıra örüldükten sora ilmekler tüm yaka etrafına dikilerek bitirilecek, Tıg ile küçük toplar yapılarak ön parça ve kol üstlerine serpiştirilerek bitirilecek.
   
 2. N

  Nida Yeni Üye

  Fsıtıklı örgü kazaklara çok yakısıyor özellikle bebekler için tercihim bu örnekten yanadır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş