1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kıvırcık Saçların Bakımı Nasıl Gerçekleşir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Kıvırcık saç bakımı oldukça zordur; fakat canlı ve dolgun buklelere sahip olmak bakım yaptığınız taktirde o kadarda zor değildir. Buklelerinizle herkesi, imrendirmek istemez misiniz?

  Öncelikle, sağlıklı ve iyi beslenmiş saçlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle her yıkama sonrasında, saç tipinize uygun bakım ürünü kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede saç kırıklarınızın da önüne geçmiş olursunuz.

  Saç kesimi özellikle kıvırcık saç için önemlidir. Saçınız kısa ise daha çok kıvrılacağı için, bukle olabilecek boyu seçerek kesim kararı vermelisiniz. Saçlarınız kuruysa, canlılığını yitirip istemediğiniz şekilde düzensiz kıvırcıklar oluşabilmektedir.

  Bu durumlar için, serumlar satılmaktadır. Bu serumları kullanmaktan çekinmemelisiniz, Serum kullanımlarınızı gerçekleştirdiğiniz zamanlarda durulama suyuna sirke katarak saçlarınıza parlaklık verebileceksiniz. Bukleleri ağırlaştıracak ürünleri asla kullanmamanız gerekmektedir.

  Kıvırcık saçta asla ve asla fön kullanmalı; haftada bir kuru saçlar için maske uygulamalısınız. Böylelikle esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş