1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanmalı?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Kışın bitimine yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Zaman ilerledikçe yazlık kıyafetlerimizi giymeye ihtiyaç duyacağız. Peki, kışlık kıyafetlerinizi kaldırırken nasıl kaldırmanız gerektiğini biliyor musunuz?

  İşte kışlık kıyafetlerinizi kaldırırken takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  *Kışlık kıyafetlerinizin tümünü öncelikle temizlemeniz şart. Giysilerin kumaş türlerine göre hepsini yıkayıp belirli bir düzen içerisinde dolabınıza yerleştirmelisiniz.

  *Kışlık kıyafetlerinizi serin ve kuru yerde saklamalısınız. Nemli, karanlık ve çabuk toz alan yerler uygun yerler değildir. Böyle yerlerde küflenme ihtimali yüksek olacaktır.
  kıyafetler.jpg
  *Kıyafetlerinizin deforme olmasını istemiyorsanız kışlık kıyafetlerinizin bazılarını askıda saklamaya özen göstermelisiniz. Kıyafetlerinizi dikiş hizalarına özen göstererek katlayarak kaldırmalısınız - katlanarak kaldırılması gerekenlerde bu kurala dikkat etmelisiniz -.

  *Kaban ve mont gibi ağır giysilerinizi sağlam askılara asarak kaldırmalısınız.

  *Paketlerde saklayacaksanız paket üstlerine etiketleme yapın ki günü gelip lazım olduğu zaman tüm kutuları açmak durumunda kalmayın.

  *Küçük lavanta keselerini kıyafetlerin arasına koyun ki böcekler ve nem kıyafetlerinize zarar vermesin.

  *Saklama torbaları kullanmak istiyorsanız doğal elyaftan yapılmış torba kullanımına özen göstermelisiniz. Böylece kıyafetleriniz hem toz almayacak hem de nefes alacaktır. Pamuklu çarşaf ya da yastık kılıflarına sararak katlayarak saklayabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kışlıklarda özellikle ceket ve montları baharda kuru temizlemeye veriyorum, kılıfından çıkarmadan bekliyorum ve iyi oluyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş