1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kışın Saç Bakım Tüyoları

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Saçı fazla yıkamak saçı kuruttuğu gibi fazla kırık oluşumuna neden olur. Sıcak su ile saç yıkama işlemi saç dipleri ve saç üzerinde yer alan asitleri erittiği için ılık su ile yıkama işlemi tercih edilmelidir. Saç kurutma makinesi yüksek sıcaklıkta çalıştırılmamalıdır. Aynı zamanda yüksek sıcaklıkta fön çekmek ya da aşırı sıcak maşalarla şekillendirmek de saça zarar vermektedir. Saçı çok sıkı bağlayan toka ya da taç kullanımında da bulunmamalısınız. Bu toka ve taçlar saçlarınızın dipten kopmasına sebep olur.

  Saçınızda sedef ya da egzema gibi özel bir hastalığınız varsa ya da dökülme gibi problemler yaşıyorsanız içeriğinde kükürt ve katran içeren mantar ve bakterilere karşı koruyucu şampuan kullanımı gerçekleştirmelisiniz.

  Saç dökülmeniz yoğunsa saçı beslemek amacı ile biotin, selenyum, çinko, E, B, D vitaminlerini içeren destek ilaçları kullanımı gerçekleştirmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş