1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kış Uykusuna Yatan Hayvanlar Nasıl Beslenirler?

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kış uykusuna yatan hayvanlarda beslenme nasıl oluyor, uyku halinde olan hayvanlar nasıl besin sağlıyor ve aç kalmıyorlar merakımı çekmiştir, işte bu noktada kışın uyuyan hayvanlar nasıl besleniyor araştırdık.

  Yaratılışları farklı olan hayvanlar çok zengin bir familyadır, Kış uykusuna yatan hayvanların uyku davranışını bilinçli olarak yapmadıkları gibi vücutlarındaki en az enerjiyi harcayacak şekilde kış uykusuna yatmaktalar.
  Kış Uykusu.jpg
  Kış uykusuna yatan hayvanlar bütün bir yazı kışın hazırlığını yaparak geçirirler. Bu tür hayvanlar kendi ağırlıklarının iki katına yaz döneminde ulaşırlar, aldıkları bu kilo ile birlikte besinler kış boyunca geçirecekleri uyku döneminde onları tok tutmaya yarayacaktır..

  Kış aylarının soğuk geçeceğini , beslenmek için ise yiyecek bulamayacaklarını içgüdüsel yani fıtrat olarak bilen bu hayvanlar hem su ihtiyaçlarını hem de beslenme ihtiyaçlarını yaz aylarında depolarlar ve uyku döneminde geçecek zaman boyunca bu depoladıkları su ve besinleri tüketirler.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bukadar sure uyumayi ciddi derece nasil beceriyorlar bilmiyorum valla.. Kis hayvanlarini hep sevmisimdir ama.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş