1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kış aylarında doğacak bebekler için öneriler

Konu, 'Gebelik' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kış aylarında doğum yapacak heyecanlı anne adaylarına yenidoğan bebekleri için soğuk havalarla başa çıkmak için önerilerimiz olacak. Soğuk hava bizler için hastalıklara davetiye açarken bebeklerimizi nasıl korumamız gerekir gelin bir bakalım.

  Öncelikle bilmemiz gereken hususlardan birisi yenidoğan bebeklerin ilk 6 hafta en hassas oldukları zamanlardır. Bu 6 hafta içerisinde yenidoğan bebek kış aylarına denk geldiyse soğuk ortamlardan uzak tutulmalıdır.

  Öncelikle yenidoğan bebeklerin ciltleri yeterli yağ dokusuna sahip değildir. Bu yüzden soğuk hava onları daha çok etkileyecektir. Bu gibi durumlar için gerekli önlemleri almazsanız bebeğiniz hastalanabilir. Bunun için çocuğu soğuk alanlardan uzak tutmanız ve vücut ısısını muhafaza etmeniz gerekir. Bebek kesinlikle çıplak kalmamalıdır.

  Yenidoğan bebeklerde terleme olmaz çünkü onların ter bezleri henüz olgunlaşmamıştır. terleyemeyen bebekler daha çabuk ateşlenirler. Bu yüzden yenidoğan bebekler çok kalın giydirilmemelidirler.

  Evinizin ısınma sistemide yenidoğan bebekler için önemlidir. Bebekler ortamı kurutan tipteki ısınma sistemlerinden dolayı zor nefes alabilir. Ortamın nemli tutulması önemlidir. Evinizin her odasının hemen hemen eşit sıcaklıklarda olmasına dikkat ediniz. Farklı oda sıcaklıkları bebeğin farklı oda sıcaklarında dolaştırılması onun hastalanmasına neden olabilir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kısacası hayatınızı küçük ev sahibi için hazırlamak gerekecek, her gün onun için bir başka alışkanlığınızdan vazgeçeceksiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş