1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kış Aylarında Diş Sağlığı

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Birçok insan hassas diş yapısına sahip olduğundan dolayı kış dönemine geçişlerde diş sağlığı konusunda problem yaşayabilmektedir. Sıcak havadan soğuk havaya geçişlerde bu nedenle birtakım sorunlar yaşanabilmektedir. Ağız içi çürükleri, diş eti çekilmeleri, diş sıkma, diş gıcırdatma, diş kırıkları, diş köklerinde kalmış kırıklar, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, yanlış beslenme gibi alışkanlıklar dişlerde sızlanma ve ağrı durumlarına sebep olmaktadır.

  Sert diş fırçası kullanımı da diş etinde çekilmeler kök yüzeyinin yüzeye çıkması gibi sebeplerle dişlerde çekilmeler ile birlikte ağrı ve sızı durum oluşumuna neden olabilmektedir. Kola gibi asitli içecekler, enerji içecekleri, meyve suları çürüksüz diş madde kaybına sebep olup mine yapısında aşınmalara sebebiyet vermektedir.

  Ağız kuruluğuna sebep olan ilaç kullanımları tükürük miktarını azaltıp koruyucu etkisini azaltıcı etkide bulunmaktadır. Tüm bu sorunlara çözüm oluşturabilmek amacı ile uzmanlar dişe uygulanan medikal materyaller, kanal tedavisi, diş eti ameliyatları gibi operasyonları gerçekleştirebilmektedirler.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Ben ara ara florin içermeyen misvak kullanmayı tercih etmekteyim.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bizimde bu sene okullarda ilk defa anasınıfı için diş kontrolü yapılacak. Önce form doldurulması istendi. Florür sürülecek gerekli olan çocuklara ama ne yazık ki bazı velilerimiz bu duruma karşı çıkıyor. Büyüklerin bile diş sağlığına önem vermeyişi ne kötü değil mi?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş