1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kış Aylarında Çocukları Gripten Nasıl Koruruz?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Kış Aylarında Çocuklarımızı Gripten Nasıl Koruruz?

  1- Çocuklarınızı Grip aşısı yaptırarak kış dönemlerinde erkenden grip olmasının önüne geçebilirsiniz. Hastalık kontrol ve önlem merkezleri bu uyarıyı yaparak çocuklarınızı korumanın çaresine bakmalısınız.

  2- Mikroplar nerede bulunur, nerelerde daha hassas davranılmalıdır bilinçlenmeli ve ona göre davranılmalıdır. Çocuklarınızın özellikle okul ortamlarında hapşurup öksürenlerden uzak durması gerektiğini tembihlemelisiniz. Kendileri hapşururken de elleri ile ya da kolları ile kıyafetlerine doğru öksürüp, hapşırma davranışında bulunulmalıdır. Ev ortamında iken her türlü eşyanın ve ortamın temizliği konusunda hassas davranılmalıdır.
  [​IMG]
  3- Sebze- meyve ağırlıklı beslenmek ve düzenli uyku alışkanlığına sahip olmak gripten korunmanın genel özellikleri arasında yer almaktadır. Egzersiz yapmak ya da bazı spor dalları ile ilgilenmenizde faydalı olacaktır.

  4- Hasta olan kişilerle aynı ortamda iseniz sık sık ellerinizi yıkayın. Grip belirtileri çocuğunuzda varsa onun sık sık dinlenmesini sağlayın. Bol sıvı verin. Öksürük ve tıkanmalar için bol bol bal içirin. Bol sıvı almasına özen gösterin. Ilık bal içirme, göğüs bölgesine buharlaştırıcı ilaçlar sürme gribin etkilerini en aza indirecektir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş