1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kırmızı Şapkalar Partisi ve Kırmızı Kutumuz

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğrenciler etkinlik öncesi sınıftan çıkarılır. Kırmızı pullar, şeritler hâlinde kesilmiş kırmızı krepon kâğıtları, kırmızı renkte çeşitli boyalar, yapıştırıcı ve kırmızı oyun hamurları yere koyulur ve üzeri bir örtü ile örtülür. Öğretmen daha önceden kendisi ve her öğrenci için pembe fon kartonu ile külah şeklinde şapka hazırlar. Öğrenciler sınıfa girdiğinde daire şeklinde yerde otururlar ve şapkalar dağıtılır. Öğrencilere “Sizlerle kırmızı şapkalar partisi yapmak istiyorum ama gördüğünüz gibi şapkalarımız kırmızı değil. Bu şapkaları kırmızı yapmak için ne yapabilir acaba?” diye sorularak öğrencilerin fikirleri alınır, çözüm önerileri değerlendirilir. Öğretmen yerdeki örtüyü açarak “Acaba bu malzemeler işinize yarayabilir mi?” diye sorar. Her öğrenci kullanacağı malzemeleri alarak yerine geçer ve öğretmenle birlikte şapkasını kırmızı malzemelerle süsler. Faaliyet bitiminde gerekli toplanma temizlik işleri bitince şapkalar takılır, müzik açılır ve öğrencilerle birlikte Kırmızı Şapkalar Partisi yapılır. Parti sonunda şapkalar sergilenmek üzere uygun bir noktaya yerleştirilir.
  Alternatif olarak bir kolinin etrafı kırmızı ile kaplanarak sınıftaki kırmızı eşyaların hepsi bu kutu içerisine yerleştirilir.

  Etkinlik bitiminde kırmızı şapka partisi hoşuna gitti mi, bu partiyi başka hangi renklerle yapmak istersin, parti eğlenceli miydi gibi sorularla değerlendirme yapılır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş