1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kırmızı Renk ve 1 Rakamı

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğrencilere kırmızı bir elma resmi gösterilerek şu sorular sorulur:

  Bu nedir?

  Sebze midir, meyve midir?

  Bu meyve ne renktedir?

  Kırmızı cevabından sonra hareketli bir müzik açılır ve öğrenciler müzik bitene kadar sınıftaki kırmızı renkli oyuncakları, eşyaları bulup masaya getirirler.

  Masaya gelen oyuncaklardan kırmızı renkli olmayan varsa onlar ayrılır.

  Kırmızı oyuncaklar kırmızı merkezine yerleştirildikten sonra masalara geçilir. Öğretmen “Herkes bugün giymiş olduğu kıyafete baksın, kimlerde kırmızı renk var?” diye sorar ve kırmızı kıyafetli olanlar tespit edilir.

  Etkinlik bitiminde elma şekeri resmi A4 kağıdına çizilir; kırmızı krepon kağıdından yararlanarak yuvarlama tekniği ile resim tamamlanıp panoda sergilenir.


  Sınıftaki tüm oyun ve etkinlik merkezlerindeki materyaller toplanır ve sadece bir nesne-oyuncak bırakılır. Panoya ise 1 rakamı asılır. Daha sonra her çocuğa 1 rakamı dağıtılır. İşaret parmaklarıyla üzerinden geçmeleri istenir. Beraber 1 rakamına ön isim bulunur. Zürafa 1, uzun bacak 1 gibi. Bu hatırlamayı kolaylaştırıcı olarak sunulur. Çocuklar dağıtılan krepon kâğıtlarını yuvarlama tekniğiyle rakamın üzerine yapıştırırlar. Etkinlikler panoya asılır.

  Bu etkinlik bitiminde 1 rakamını daha önce görmüş müydün, sınıfımızda sadece 1 tane olan ne var, sadece 1 adet olan oyuncağın hangisi gibi sorularla değerlendirme yapılır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş