1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kırışıklıklara Ne İyi Gelir? Kırışık Giderici Yağlar Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Yaşımız ilerledikçe cildimizde esnekliğini kaybetmeye başlamaktadır. Cilt hücrelerinin yenilenmesinin yavaşladığı için, yüz mimiklerinin de neden olduğu, cildin katlandığı bölgelerde kalıcı çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Sağlıklı beslenmek ve yeterince su tüketmek cilt kırışıklıklarını geciktirmek için en önemli yöntemler arasında yer almaktadır. Bunun dışında cildinizi besleyen ve cilde iyi gelen yağlar da bulunmaktadır. Bu yağlar ile kırışan bölgelere makyaj yaparak kırışıklığın önüne geçilebilir ya da yavaşlatabilirsiniz.

  Kırışıklıklar İçin Doğal Yağlar

  Hindistan Cevizi Yağı: %100 doğal hindistan cevizi yağı içeren ürünler ve hindistan cevizinin yağının kendisi kırışıklıkları geciktirmede oldukça yararlıdır. Anti oksidan etkisi bulunan ve cildi rahatlatıp serbest bırakan E vitamini bakımından zengin hindistan cevizinin yağı aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendirmekte, temizlemekte ve sıkılaştırmaktadır.

  Havuç Tohumu Yağı: Cildi nemlendiren ve güneşin zararlı ışınlarından koruyan havuç tohumu yağında sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Kan dolaşımını geliştirdiği için hücrelere taşınan oksijen miktarını oldukça arttırır. Cildin yenilenme sürecine yardımcı olur ve katkıda bulunmanın yanı sıra bu yağda bulunan karotenoidler oldukça etkili antioksidanlardır ver cildi yaşlanmadan ve kırışıklıklardan koruyucu, cildi besleyici ve gençleştirici etkide bulunmaktadır.

  Zeytin Yağı: Cilt hücrelerini yenileyen ve cildi besleyip nemlendiren zeytin yağı aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından da cildinizi korumaktadır. İçerdiği A ve E vitaminleri ile hücre yapısını onarmakta, korumakta ve yaşlanmanın cildinize bıraktığı etkileri yüksek oranda azaltmaktadır.

  Hint Yağı: Eski Mısır’dan günümüze, cilt bakımında kullanılan en eski ve tarihi yağlardan biri olan hint yağı cilt tarafından hızlıca emilmektedir. Bu özelliği sayesinde birçok kozmetik ürünlerde kullanılan hint yağı güzel bir nemlendiricidir ve yeni kırışıkların oluşumunu önlemek için kullanılmaktadır. Hint yağı saç bakımı içinde çok kullanılan bir yağ türüdür.

  Nasıl Uygulanır?

  Kırışıklıklara iyi gelen yağları yüzünüze uygulamadan önce cildinizi toz, makyaj ve yağdan arındırmak için güzelce yıkamalısınız. Ardından kuru bir havlu ile hafifçe silerek kurulamalısınız. Ardından 1-2 damla yağı parmaklarınızın uçlarına damlatarak yüzünüze masaj uygulayarak kırışıklık olan bölgelere iyice yedirmelisiniz. Cildinizin yağı alması 5 ila 15 dk arasında sürmektedir. Bu nedenle yağı sürdükten hemen sonra herhangi bir kozmetik ürün ya da makyaj uygulamamalısınız. Göz altları ve göz kenarları gibi hassas, ince ve narin bölgelere çok kolay emilen hint yağını uygulayabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bu bağlamda şunu eklemek isterim, kimyasal girmiş ve işlenmiş her türlü yağ yüzünüze zarar verecektir, el değmemiş şekilde özünü toplayabiliyorsanız amenna.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş