1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kırık Oluşmaması İçin Saç Nasıl Taranmalı?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

  1. dilayim

    dilayim Bölüm Yöneticisi

    Saçlarımızı nemli iken taramamızda fayda görülmektedir. Kuru iken tarama işlemini gerçekleştirmeniz durumunda saçlarda kırık oluşumu daha çok meydana gelmektedir. Fırça ile tarama işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle saçlarınızı tarağınızla açmanız gerekecektir. Saçlar asla ıslak iken fırçalanmamalıdır. Saçlarımızı arkaya doğru sıkı sıkı toplama sonucunda da saç kırık oluşumunda artış gözlemlenmektedir. Sürekli aynı yöne tarama işlemi de saç köklerinin zarar görmesine yol açar. Saçlarınızın sık ve çabuk kırılmasını istemiyorsanız farklı yönlere tarama işlemi gerçekleştirmelisiniz.

    Saç kırıklarının önüne geçmek için öncelikle saçların beslenip esnekliğinin artmasında rol oynayacak saç bakım ürün kullanımı gerçekleştirilmelidir. Jojoba yağının saçları beslediğini unutmamalı; saçlarınızı güçlendirmek için sampuan ve saç kremi seçiminizde jojoba yağı içeren ürün alım işlemlerinde bulunmalısınız. Şampuanınızın içinde asla alkol bulunmamalıdır. Jöle ve sprey kullanımını sık gerçekleştirmemeli; gün içerisinde bu ürün kullanımını gerçekleştirdiyseniz saçlarınızı mutlaka arındırmalısınız.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş