1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kil Hamuru

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

 1. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Kil Hamuru çocuklarımızı eglendirmekle kalmaz gelişmelerinede katkıda bulunur. Kilden Kalemlikler yapabilirsiniz bunun yanı sıra kilden bir çok eglenceli şekiller çıkabilir.

  Malzemeler : Plastik bardak kil hamuru boya pul yapıştırıcıYapılışı: Kil hamuru ince motor hareketlerini geliştirmek parmak kaslarını güçlendirmek için ideal bir malzemedir

  Oyun hamurundan daha sert olduğu için çocuğun kaslarını daha fazla kullanması gerekir Ayrıca toprakla oynamak çocuklara her zaman iyi gelir Stresini alır ve sakinleştirir Çocukların gergin olduğu zamanlarda kil hamuru ile oynamak hem eğlendirir hem ortamın havasını değiştirir Kalemlik yapmak için önce kil hamuru küçük parçalara bölünür Oklava ile ezilir Bardağın dış kısmına yapıştırıcı sürülerek inceltilmiş hamur yapıştırılır Boyamadan önce kuruması için 2 saat kadar beklenir
  Kuruyunca boyanır ve üzerine pul ve boncuklar yapıştırılarak süslenir Katkıları için Bahçelievler Fatih Çocuk Yuvası öğretmenlerine ve küçük Halit Akgün'e teşekkür ederiz

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  oyun hamuru gibi ne güzel:)
   
 3. a

  ayca Yeni Üye

  Kilden yapılan hamurlarla bebeklerin gelişimine bizde katkı sağladık.
   
 4. Kelebek

  Kelebek Yeni Üye

  Bebeklerin gelişimi için bir çok kilden oyun hamuru yada gelişim hamuru örnekleri var bencede bu yöntem işe yaramakta.
   
 5. A

  Abdullah Yeni Üye

  Aynı oyun hamuru gibi...
   
 6. Murat

  Murat Yönetici

  Evet istersen sen Kil yerine Oyun diyebilirsin Abdullah kardeş :) Ancak çocuklar bakmayacaktır ön ekine oynayacaklardır.
   
 7. M

  Misafir Misafir

  Kil 5+ yaş için uygun benimsenmiştir. Aşırı ve kalitesiz kil kullanımı çok ciddi zararlara yol açabilir.Dikatli ve ebeveyin gözetimi altında olmalıdır.Ne çok kuru ne çok ıslak olması gerekmektedir.Eldiven kullanılmalıdır.Ağız,göz ile kesinlikle temas edilmemelidir.Edildiği taktirde bol su ile yıkanmalıdır.Yapıldıktan sonra 20 25 Derece gibi oygun sıcaklık koşullarında 4 saat bekledikten sonra rahatça boyanabilir.ve kullanıma hazırdır.
   
 8. M

  Misafir Misafir

  Kil hamuru ile oynamak eğlenceli
   
 9. M

  Misafir Misafir

 10. M

  Misafir Misafir

  merhaba ben bunu gittiğim çoğu yerlerde görüyorum
  fakat bu kil biraz sert çocuklar yardım istiyor bende
  zor yapıyorum yumuşatmanın bir çözümü varmı ?
   
 11. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Kil hamuru keyifli bir şeye benziyor:)
   
 12. K

  Kayıtsız Misafir

  kil hangi tür boya ile boyanır?
   
 13. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yillar önce ufakken okulda az cok ugrasirdim bu yönden ders verirlerdi daha cok hobi olarak :) Fena birsey degil eglenceli zaman geciyordu.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş