1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kenan Doğulu Biyografi-Kenan Doğulu kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  BİOGRAFİSİ

  Beş yaşında iken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı sene piano bölümünde eğitim

  aldıktan sonra önce flüt bölümünde ardından gitar bölümü açılınca da

  Erdem Sökmen'den gitar dersleri aldı. Bu esnada tiyatro eğitimi

  New Hampshire eyaletinde Hesser College'da “Communication” sertifika programını bitirdi.

  Müzik kariyerini ilerletmek yenilikleri ülkemize

  taşıyabilmek amacı ile L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı.  Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de devam etmeye karar veren sanatçı sevilen ve beğeniyle izlenen

  bir sanatçı olduğu halde yurtdışında da önemli projelere imza atmak ve bir dünya sanatçısı olmak gelmektedir.

  [​IMG]

  Diskografi;

  Sanatçının ilk albümü "Yaparım Bilirsin" Ağustos 1993'te piyasaya çıktı. O yıl verdiği 93 konserle Türkiye çapında önemli sayılabilecek bir rakama ulaşan Kenan Doğulu'nun ikinci albümü "Sımsıkı Sıkı Sıkı" Aralık 1994'de piyasaya sürüldü ve bir yıl içinde sanatçının 175 canlı performansıyla ulaşılması güç bir başarı kazandı. 1996 Ağustos ayında müzik marketlerde yerini alan "Kenan Doğulu III" isimli albümü yoğun bir ilgiyle sevenlerinin beğenisini kazandı.

  Cumhuriyetimizin simgelerinden olan 10. Yıl Marşımız İzmir'de noktalanan bir "Cumhuriyet Turnesi"'ni de başarı ile tamamlamıştır.

  [​IMG] Gençlik Marşı'nın yeni düzenlemesinin yer aldığı bir Single Albüm ile bir kez daha gösterdi. Sanatçı bu tip çalışmaların marşlarımızın yeni nesillere benimsetilmesinde önemli rolü olduğunu düşünmektedir. Aynı yıl “Ben Senin Herşeyinim” isimli albüm piyasaya sunuldu. Ardından iki yıl sessizliğe bürünen sanatçı 2001 yılında büyük ses getiren “Ex Aşkım” isimli albümü ile müzikseverlerin bekleyişine son verdi. 2002 yılında ise “Ex Aşkım” albümünün unplugged versiyonu olan “Kenan Doğulu 5.5” piyasaya çıktı ve en az “Ex Aşkım” kadar beğeni toplayarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. “Demedi Deme” isimli yepyeni bir albümle 2003 yılında sevenleri ile bir kez daha buluştu.

  2004 Yılı Ağustos ayında da buçuklu albümlerine Kenan Doğulu 6.5 albümünü çıkararak bir yenisini daha ekledi.Yaparım Bilirsin sadece burada bulunan depremzedelere yardım amacı ile yapılmış ve mağdur olan vatandaşlarımıza maddi destek sağlamıştır.

  [​IMG] digital kayıt ve mastering çalışmalarına da devam etmektedir. Son olarak sanatçı ingilizce albüm çalışmalarını sürdürmekte ve bu sebeple sık sık Los Angeles'a gidip gelmektedir.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  gazı kaçmış 330 ml'lik kola gibi. o derece gideri yok. müziğinin de. sesinin de. kendisinin de. komple.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş