1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kemik Erimesi İle Baş Etmek İçin Süt İçin

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

  1. d

    denizfeneri Yeni Üye

    Kemik erimesi birçok kişinin ileri yaşlarda karşılaştığı kemik hastalıkları arasında yer almaktadır. Çocuğunuzun da bu sorun ile mücadele etmesini istemiyorsanız bir an önce bu hastalığa önceden çözüm üretmek adına çocuğunuza süt içirmeyi deneyin.
    Kemiklerin gelişimsel olarak istenilen düzeyde ilerleme kaydetmesi amacı ile sütten faydalanmanız gerektiği bilinen bir gerçektir. Kalsiyum, fosfor, D vitamini ve süt ürünlerinden yararlanmak kemik gelişimi açısından son derece faydalıdır. Kemiklerdeki zayıflama kemiğin ihtiyacı olan mineralleri tam olarak almayışınız sonucunda karşınıza çıkmaktadır. Bu sorun ile karşılaşmadan önce adolesan ve çocukluk dönemlerinizde (kemik yoğunluğunun hızla geliştiği zaman dilimleri) gerekli olan mineralleri almanız gerekmektedir. Bu minerallerin alımı günlük ihtiyaç olan düzeyde karşılanırsa kemikleriniz ileriki zaman dilimleri açısından son derece kuvvetli olur. Bu nedenle hangi yaş grubunda olursanız olun her gün mutlaka 2 su bardağı süt için. Süt kemiklerinizin kalsiyum, B12 ve protein ihtiyacını karşılamaktadır.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş