1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kayyum Atanması Ne Demek ?

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kayyum atanması bugünlerde manşetlerdeki konulardan bitanesi. Kayyum kelimesinin medeni kanunlarda kullanılan anlamına bakıldığında " belli bir malın yönetilmesi yada bir işin yapılabilmesi için görevlendirilen kişi " ye verilen isimdir.

  Kayyum kelimesinin işlemesi konusuna gelecek olursak bir çeşit veyaset organı şeklinde ilerliyor diyebiliriz. Kayyum atanan kişi atandığı görevde sadece işleri yönetmekle yükümlüdür. Kayyum atanması işlemi genelde usulsüzlük görülen özel şirketlerde görünür. Önce devlet şirkete yada özel kuruma el koyar ve sonrasında ise o şirketin işletini rutin şekilde devam ettirebilmesi için kayyum atar ve kayyum kendi genel yöneticilerini değiştirebilir.

  Kayyum kelimesinin sözlüklerde rastladığımız anlamlarından birtaneside " cami hademesi " dir. Arapça anlamına bakacak olursakta Allah' ın isimlerinden birisidir ve " gökleri, yeri ve herşeyi tutan, herşeyin varlık sahibi olabilmesi için gerekeni veren" anlamı taşımaktadır.
   
 2. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Bugün İpek Medya Koza Kayyuma devredildi mesela bu nedenle iyi bilgilendirme oldu.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Kayyum atanmasi ile ilgili bilgim yoktu ancak ögrenmis ve bilgilenmis oldum bu konu ile ilgili, sayende Göksel abi. Tesekkur ettim :)
   
  Goksel bunu beğendi.
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Bu arada Kayyum tarafından olarak atanan üyeler maaşlarının düşürülmesi için yargıtaya başvurmuş, bu uygulamalarından dolayı tebrik ediyorum. Malum Kayyum tarafından atanan kişilerin maaşları yüksek olmakta.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş