1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kavitasyonla Zayıflamak Nedir?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında tava tarafından paylaşıldı.

 1. t

  tava Yeni Üye

  Kavitasyonla Zayıflamak Nedir
  Kavitasyon Hakkında bilgiler
  Kavitasyon Nedir?


  KAVİTASYON NEDİR?

  Artık aç kalınarak yapılan diyetlere son. Çünkü gün geçtikçe herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden uygulanan yağlardan arınma seansları, çoğalarak artmakta. Bunlardan bir tanesi de kavitasyon sistemi ile bölgesel yağlardan kurtulmaktır.

  , ultrason dalgaları yardımıyla bölgesel yağlarımızdan kurtulmamızı sağlar. Buradaki amaç tabiki yağ dokularına yönelik olmakla beraber, yağ dokularını tamamen ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağ hücreleri ise idrar yolu ile dışarıya atılır.

  Peki Kavitasyon Sisteminde Acı sızı varmı ?
  Herhangi bir ağrı ve sızı olmadan yapılan bu seanslar, günlük işlerinizi aksatmanıza da sebep olmamaktadır.
  İşleme başlanmadan önce ve sonra mezura ile bedenimizin ölçümü yapılır.
  Yine seanstan önce bol miktarda su içilmesi tavsiye edilir.
  Kavitasyon Seansları ortalama 40
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kavitasyon İle Bölgesel Zayıflama Nedir Fiyatları Faydaları Zararları Nelerdir

  Kavitasyon terimi aslında bir fizik kavramıdır. Yüksek frekanslı ses dalgalarının sıvıların içerisine odaklanması neticesinde oluşan hava kabarcıkları, kavitasyon olarak adlandırılmaktadır. Vücuttaki bölgesel kilolara neden olan yağ kütlelerini oluşturan yağ hücrelerinin içerisinin büyük oranda sıvıdan teşekkül etmesi, bilim adamlarına kavitasyon yöntemi ile acaba yağ hücreleri parçalanabilir mi sorusunu akla getirmiş ve böylece tüm dünyada etkinliğini ispatlamış bir bölgesel zayıflama yönteminin ortaya çıkması sağlanmıştır.

  KAVITASYON NEDIR
  Kavitasyon ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yapılan bölgesel zayıflamaya verilen isimdir. Kavitasyon uygulamaları uzun zamandır uygulanan ve başarılı uygulamalardır. Liposuction uygulamalarına alternatif uygulama olarak geliştirilmiştir. Bu uygulamaya ameliyatsız yağ kırma yöntemi de denmektedir.

  Kavitasyon uygulamaları böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırma yönteminden esinlenerek başlamıştır. Böbrek taşlarında hedef böbrek taşıdır. Tekrarlayan seanslarla taş kırılır. Kavitasyon uygulamasında ise hedef yağların kırılmasıdır. Aynı şekilde tekrarlayan seanslar uygulanarak işlem yapılır.

  Kavitasyon uygulamasında bir el aleti ile ciltten ultrason dalgaları uygulanır. Uygulama sonrası yağ dokuda yoğunlaşan ses dalgası yağ hücrelerini parçalar. Bütünlüğü bozulan bu hücreler vücuttan yavaş yavaş uzaklaştırılır. Ses dalgaları dokuda ısı etkisi de oluşturmaktadır. Bu sayede kollojen doku remodelize olarak sıkılaşmaya da yardımcı olmaktadır.

  Kavitasyon uygulamasından önce ve sonra uygulama yapılan alanın çevresel ölçümleri alınır. Alınan ölçümler sonucu her seansta minimum 2 cm yani bir beden zayıflama olmaktadır. Kavitasyon uygulamaları diyet ve spor ile desteklenir ise daha fazla bir total etki oluşmaktadır.

  Kavitasyon uygulamaları ağrısız uygulamalardır. Cilt altına herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Uygulama sonrası işinize bile dönmeniz mümkündür.

  Kavitasyonda ortaya çıkan fazla yağ karaciğer, barsak yoluyla atılmaktadır. Atılımı ve total yağ kitlesini azaltmak amacıyla spor yapılması bu süre zarfında etkinliği arttırmaktadır.

  KAVITASYON FIYATLARI
  Kavitasyon cihazı ile yapılan zayıflama haftada bir seans uygulanmaktadır. Ortalama 5 seans uygulama tercih edilmektedir. Kavitasyon Seans fiyatları bölge olarak ve seans başı alınmaktadır. Kavitasyon Paket uygulamalarda söz konusudur.

  Kavitayon fiyatları daha çok uygulanan merkeze göre değişmektedir. Kavitasyon fiyatlarının birbirine yakın fiyatlar olduğu gözlemlenmektedir. Burada fiyattan daha önce gidilen merkezin kalitesidir. Gidilen kavitasyon merkezinin doktor kontrolünde çalışan bir merkez olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Doktor kontrolünde olmayan merkezler düşük fiyat bile verseler itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Kavitasyonda paket fiyat uygulamaları yapılmaktadır. Bu fiyatların piyasa gerçeklerine uygun olmasına dikkat ediniz.

  KAVITASYON İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA
  Kavitasyon ile zayıflama estetik ve kozmetik uygulamaların noninvazif yani girişimsel uygulama arayışları sonucu ortaya çıkmış yeni bir yöntemdir. Yeni olsa da dünyada yaygın şekilde uygulandığından önemli deneyim elde edilmiştir. 4–5 yıldır aktif olarak kullanılan ultrason ile zayıflama teknolojilerinin yeni halkalarından biridir.
  Kavaitasyon ile zayıflama yönteminde ses dalgaları yani ultrason dalgaları kullanılmaktadır. Ultrasonik ses dalgaları istenen alana 45 dakika süreyle cilt üzerinden uygulanır. Cilt üzerinden uygulanan bu dalgalar yağ dokunun yoğunluğuna uygun hazırlanmıştır.

  Kavitasyon ile zayıflama işleminde ses dalgaları uygulanan alanda enerjiye dönüşerek yağ dokuyu hücresel temelde parçalar. Hücreler parçalanınca vücudumuzdaki alyuvarlar bu alana gider ve hücre artıklarını ve yağları buradan alırlar. Karaciğer ve barsak yoluyla ve bir miktarda başka mekanizmaları çalıştırarak vücuttan yağlar atılır ya da yakılır.

  Kavitasyon ile zayıflama uygulaması en çok yağ birikiminin olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Bu alanlar vücudumuzda göbek, basen, bel bölgeleridir. Bu bölgelerdeki yağ dokunun kalınlığı diğer alanlardan her zaman daha fazladır. Vücudumuzda yağ dokunun en önemli deposu cilt altıdır. Kavitasyon uygulamalarında hedef cilt altındaki yağ dokusudur.

  Kavitasyon ile zayıflama girişimsel yani cerrahi bir işlem olmadığından uygulama sonrası işinize bile dönmenizde sakınca yoktur. Kavitasyon ile zayıflama işleminde cilde sadece ultrason jeli sürülür. Kavitasyon işlemi bir bölge için 45 dakika kadar sürmektedir.

  Kavitasyon uygulamaları ortalama 5 seans kadar ve haftada bir uygulama şeklinde yapılmaktadır. Uygulama öncesi ve sonrasında ölçüm mezuro ile alınmaktadır. İşlem sonrası beklenen çevresel zayıflama 1 ile 3 beden arasında değişir. Santimetre cinsinden ise 2'6 cm bir zayıflama beklenir.
   
 3. A

  Abdullah Yeni Üye

  ultrason dalgaları yardımıyla bölgesel yağlarımızdan kurtulmamızı sağlar. Buradaki amaç tabiki yağ dokularına yönelik olmakla beraber, yağ dokularını tamamen ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağ hücreleri ise idrar yolu ile dışarıya atılır.....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş