1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Kelebek tarafından paylaşıldı.

 1. Kelebek

  Kelebek Yeni Üye

  Kavitasyon nedir Nasıl Yapılır Etkili midir, kavitasyon nasıl uygulanır, kavıtasyon etkileri nelerdir

  Son günlerde tüm bayanların ağzında Kavitasyon lafı dolaşıyor. Peki, nedir bu Kavitasyon? Nasıl yapılır? Gerçekten etkili midir?  Kim istemez ki böyle bir vücuda sahip olmak ; tek görünüş bakımından da değil sağlık açısından da önemlidir zayıf olmak..

  Son zamanlarda bayanların gözde incelme yöntemi olan kavitasyon ile her yerde karşılaşır olduk. Güzellik merkezleri çeşitli kampanyalarla bu yöntemi yaymaya çalışırken, alışveriş siteleri , şehir fırsatları da bize kavitasyonu büyük indirimlerle fırsat olarak sunuyor


  Peki, nedir bu kavitasyon?

  Kavitasyon zayıflama, ultrasonik bölgesel zayıflama sistemidir. Kavitasyon yöntemi aslında böbrek taşlarını ses dalgalarıyla kırmak için geliştirilen sistemden esinlenerek üretildi. Bu yöntemde hedef, taş yerine yağ dokuları. Yağ dokuya hedeflenen, odaklı ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturuyor. Oluşan enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalıyor. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılıyor.

  Tabi bunlarla birlikte yediklerinize de dikkat edersiniz sonucunda daha etkili bir zayıflama olacağı yönünde uzmanlar uyarıyor.
  Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklar, amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde, amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması halinde hamilelerde, akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde bu uygulama kullanılmıyor.


  Maliyeti yönünden açıklama yapamıyorum çünkü kampanyalar ve uygulama şekilleri farklılık gösteriyor. Bazı yerler seansı ikiye yada üçe bölerek daha kısa tutup daha az para alıyor. İyice araştırıp, seans sürelerini öğrenip gitmekte fayda var İncelme miktarı ve seans adedi bu sebeplerle değişiyor ama genel olarak seans başı 1 cm. incelme hedefleniyor ve 6 10 seans yapılıyor.
   
 2. M

  Mina Yeni Üye

  Kavitasyon gerçekten işe yarıyor cok yakın bir arkadasım yaptırıyor şehir fırsatlarından satın aldı hemde
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Kavitasyon nasıl yapılır videosunu izleyebilirsiniz.
  Çiğdem Sarp Esra ceyhan showda kavitasyonu anlatıyor.
  [video=youtube_share;zr-oth1zTi0]http://youtu.be/zr-oth1zTi0[/video]
   
 4. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  lokal basınç artmasından ötürü; bir sıvının içindeki kabarcıkların, baloncukların aniden çökmesi, yok olması ve basınçtaki azalmadan dolayı tekrar oluşması sürecine verilen ısım. etrafta metal yüzey varsa erozyon oluşumu görülebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş