1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kaşları En Doğru Şekilde Almanın Yolları Nelerdir?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Başlangıç ve Bitiş Noktasını Belirleyin
  Kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktasını belirleyin. Burun kıvrımınızdan başlayarak göz kenarınızla aynı hizada bitecek şekilde elinizdeki cımbızı dikey bir şekilde kullanarak ölçüm yaparak kaş alma işleminiz için belirgin noktaları belirtin.

  Kaş Kalemi İle Alınması Gereken Yerleri Belirleyin
  Kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı ve dışa doğru fırçalayın ve ardından kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızın başlangıç noktasından göz kenarına doğru bir çizgi çekerek, çizginin altında kalan yerler alınması gereken yerler olarak belirleyin.

  Çıkış Yönüne Göre Alın
  Kusursuz kaşlar için doğru cımbız seçiminde bulunmanız gerekmektedir. Bu nedenle cımbız kullanımı da oldukça önemlidir. İnce uçlu cımbızlar henüz uzamamış küçük tüyleri almanıza yardımcı olurken düz uçlu cımbızlar aynı anda birden fazla kalın tüyleri almanıza yardımcı olmaktadır. Eğimli uçlu cımbızlar ise kaş alırken maksimum kontrolü sağlamaktadır. Bu nedenle ilk olarak hangi cımbıza ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. İki ayrı cımbız kullanarak çizginin altında kalan fazla tüyleri çıkış yönüne doğru almanız gerekmektedir. Kaşlarınızın üst kısmını almayın ; çünkü üst kısım doğal kavis oluşturmaktadır ve doğal kavis her zaman için daha güzel görünür.

  Kaş Boşluklarını Doldurun
  Kaşlarınızı aldıktan sonra cımbızı yatay bir şekilde tutarak kaş aralarındaki boşlukları belirlemeli ve ardından kaş kalemi yardımıyla boşlukları doldurun. Kaş kaleminizin kaş renginizden en fazla yarım ton koyu olmalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş