1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kaşif Kozinoğlu Kimdir?

Konu, 'Siyasetçi ve Asker' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kaşif Kozinoğlu Öldü , Mitçi Kaşif Kozinoğlu Kimdir ? ,
  Kaşif Kozinoğlu Biyografisi, Bordo Bereli Kaşif Kozinoğlu Kimdir ? ,

  Milli İstihbarat Teşkilatı mensubu Kaşif Kozinoğlu öldü. Son dakika haber. MİT'çi Kaşif Kozinoğlu hayatını kaybetti. Mİtçi Kaşif Kozinoğlu oda tv. Kaşif Kozinoğlu cezaevinde öldü. Kaşif Kozinoğlu neden öldü? Kaşif Kozinoğlu kimdir?ODA TV soruşturması kapsamında tutuklanan MİT'çi Kaşif Kozinoğlu cezaevinde yaşamını yitirdi. İlk incelemelerde ölüm sebebi olarak kalp krizi gözüken Kozinoğlu için savcı otopsi kararı verdi.Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Oda TV sanıklarından MİT personeli Kaşif Kozinoğlu'nun dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

  Tutuklu bulunduğu koğuşta Kozinoğlu, gündüz saatlerinde rahatsızlığı nedeniyle Silivri Devlet Hastanesi'ne sevkedildi. Hastaneden gönderilen Kozinoğlu'nun daha sonra cezaevinde kalp krizi geçirdiği belirtildi.

  Kozinoğlu'nun ölüm nedeni olarak kalp krizi olarak değerlendirilirken olaya el koyan Cumhuriyet Savcılığının otopsi yapılması talimatı verdiği bildirildi. Bugün yapılacak otopsinin ardından cenazenin defnedilmek üzere ailesini teslim edileceği öğrenildi.KAŞİF KOZİNOĞLU KİMDİRÖzel Kuvvetler Komutanlığı'nı kuran bordo bereli bir asker.Yurt içi ve yurtdışında kritik pek çok yerde ve birimde görev yaptı.

  Türkiye, MİT eski mensubu Kaşif Kozinoğlu adını ilk olarak 6 yıl önce MİT- Mafya-Yargıtay skandalıyla duydu. Kozinoğlu, karmaşık ilişkiler ağının tam ortasında duruyordu. Alaattin Çakıcı'nın davası için döneminYargıtayBaşkanı Eraslan Özkaya ile görüştüğü ortaya çıktı.

  İkili arasındaki konuşmalar yasal dinlemeye takılmıştı. Kaşif Kozinoğlu inkar etti. Ancak mahkeme, Çakıcı'nın ceza almaması için Yargıtay'daki dosyasını takip ettiği ortaya çıkan Kozinoğlu'nu 5 ay hapse mahkum etti.
  Hakkında ilk dava açılan üst düzey MİT görevlisi olan Kozinoğlu'nun yolu Ergenekon'la ilk kez kesişmiyor. Özel Kuvvetlerin bir kolu olan Muharebe Arama Kurtarma Birliği MAK'ın da kuruculuğunu yapan eski MİT mensubu görevi,Ergenekonoperasyonunda tutuklanan Levent Göktaş'a bırakmıştı.
  [h=2]MİT'te Operasyon Başkanlığı'nın altında Asya Ülkeleri Daire Başkanı Vekilliği yapan Ergenekon şüphelisinin, "yükselebilmek için, teşkilata sahte diploma verdiği" iddiası onun hakkında bilinenlerden.[/h]İddiaya göre OdaTV'de yapılan aramada devletin güvenliğini tehlikeye atacak çok gizli belgeler ele geçirildi. Belgelerin bir kısmınıSoner Yalçınve arkadaşlarına Kaşif Kozinoğlu'nun verdiği öne sürülüyor. İddiaya göre, OdaTV'de yapılan aramada bir bilgiyarda "koz" isimli dosyada çıktı. Ve orada açıkça "Kozinoğlu'ndan gelen belgeleri değerlendirelim" deniyor.

  Polis, Kozinoğlu, yurtdışında olduğu için gözaltına alamadı.

   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kurtlar vadisinde Kaşifoğlu bunun hayatına nükte ediyordu. Artık gerçecegi öldügüne göre bu hafta sahteside ölecek gibi..
   
 3. H

  Hoca Yeni Üye

  22 kasım'daki duruşmasına sayılı günler kala ölmesinin arkasında sadece kalp krizi olmasa gerek.
   
 4. F

  Fıstık Yeni Üye

  Kaşif Kozinoğlu MİT mensubuydu ölümünün ardında süikast veya intihar olasılığı araştırılıyor
   
 5. E

  Esram Yeni Üye

  Eğer süikastse uzun yıllar aydınlanamayacağını düşünüyorum
   
 6. H

  Hoca Yeni Üye

  ergenekon'a o da bulaşmıştır. zaten mensup olduğu blok düşünülürse bulaşmaması mümkün değildi.
   
 7. E

  Elma Yeni Üye

  Karanlık işler bunlar adamlar işlerine gelmeyeni ortadan kaldırıyorlar yada intihar etmelerini sağlıyorlar
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş