1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Karlı Zeminde ve Havada Ne Yapmalı?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Karlı havalar her ne kadar sevilse de karlı havalarda dikkat etmemiz gereken noktalara özen göstermememiz durumunda kimi zaman tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalabilmekteyiz.

  *Karlı havalarda öncelikle kaymayan bot ya da çizme giymeye özen göstermeniz gerekmektedir.

  *Karlı havalarda özellikle merdivenlerden inip çıkarken tutunarak inip çıkmamız gerekmektedir. Merdivenlerin korkuluklarına dayanarak yürümeniz sizin düşmeden merdiven inip çıkmanıza yardımcı olacaktır.

  *Karların erimeye başladığı zaman dilimlerinde buzlanma meydana gelmeye başladığı için karlı havalarda özellikle bu buzlanma olan bölgelere dikkat etmek gerekmektedir.

  *Karın yumuşak olduğu bölgelerin alt kısımlarında kimi zaman buzlanma olabileceği düşünülerek bastığınız adımlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  *Karda yürürken asla ellerinizi cebinize koymamalısınız; çünkü düşme anında ellerinizden destek alarak daha az hasarla kurtulabilirsiniz.

  *Karda düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalmanız durumunda avuç içlerinizin yere bakmasını sağlamalısınız. Aksi taktirde düştüğünüz zaman zarar görüp, incinebilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Karlı hava her zaman zor olur ve her an kazalar ile karşılaşır yada hasta olabilirsiniz. Önerileri dikkate almanız gerekir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş