1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Karın Germe Ameliyatı

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında sinem tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sinem Yeni Üye

  Karın Germe Ameliyatı
  İzsiz Karın Germe Ameliyatı
  Karın Germe

  [​IMG]


  İzsiz bir operasyon olduğu için yurtdışında ve Türkiye’de popüler hale gelen karın germe ameliyatı kusursuz görünüm sağlıyor.
  Sağlık sektöründeki gelişmeler ile birlikte bunu artık isteyen herkesestetiği ön planda tutarak sağlıklı ve cezbedici bir görünümekavuşabilir. Ancak herşeyde olduğu gibi bu tür görünüm yenilemesüreçleri için de doğru zaman çok önemli.
  Estetik operasyonların yapılması için önerilen bazı dönemler var.Bahar döneminde meme, liposuction ve karın, yazın son döneminde iseburun, yüz germe, yağ enjeksiyonu operasyonları yapılabilir. Yazın iseiz bırakmayan endoskopik karın germe operasyonlarıyla güzel bir vücutgörünümü sağlanabilir.
  Zaten estetik cerrahideki gelişmelerin bütün amacı da hastalarıhastanede yatırmadan daha çabuk evlerine yollamak. Yani günübirlikcerrahi, daha az izli ameliyatlar ve daha doğal sonuçlar elde etmek.Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, yeni trend,izsiz karın germe yani endoskopik karın germe ameliyatları ile ilgilisorularımızı yanıtladı:
  - Karın bölgesine estetik müdahale neden gerekir?
  Bu ameliyatın asıl amacı, karın cildinde sarkma olmayan ama karınkasları gevşemiş hastalarda karın kaslarının tekrar eski gerginliğinekavuşmasını sağlamak. Karın duvarındaki yağ artışı liposuction ilegiderilir, kaslardaki gevşeme ise bikini bölgesinde yapılan birkaç ufak(1-2 santim) kesiden içeri yerleştirilen endoskopik aletlerle kaslarbirbirine dikilerek ortadan kaldırılır. Hasta daha önceden sezeryangeçirmişse, kesi sezeryan iziyle sınırlı tutulur. Karın kaslarındagevşeme genellikle karın cildinde sarkma ile birlikte olduğundanabdominoplasti ve mini-abdominoplasti çok daha sık yapılanameliyatlardır. Zaman içinde yağ, vücudun ortasına doğru toplanır. Göbekçevresinde genişleme olur. Kadınlarda gebelikle karın kaslarıbirbirinden ayrılır ve karın bölgesi iyice genişler. Bunun bir şekildetersine çevrilmesi gerekir. Bunun için iki temel ameliyat vardır.Birincisi deri sağlam, ama yağ birikmesi varsa liposuction, liposhaping,diğeri ise deri genişlemişse karın germe ameliyatıdır. Liposuctionizsiz bir ameliyattır ancak gevşemiş karınlarda fazla etkili değildir,yani karın bölgesinin genişlemesini çözmez. Karın germe çok başarılıolsa da iz bırakır.
  - Endoskopik karın germe ameliyatı bu ikisinin neresinde yer alıyor?
  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte laparoskopik ameliyatlarestetikte de kullanılıyor. Bizim uyguladığımız endoskopik karın germeameliyatı da bunun bir örneği. Yani yeni bir kulvar.
  - Bu ameliyat kimler için uygun?
  Hastalar üçe ayrılırlar. Genç, karın duvarı gevşememiş, sadeceyağlanması olanlara liposuction; derisi sarkmış, karnı genişlemişhastalara ise hem karın kaslarının tamir edildiği, hem de fazla cilt veyağın alındığı karın germe ameliyatları.Ancak 35-45 yaş arası bir grupda var ki; hamilelik sonrası karnı genişlemiş, göbek çevresi büyümüş,yağ birikmiş, ama derisi gergin. Bu grup, endoskopik karın germe içinideal olan gruptur diyebilirim.
  - Karnı gerilen kişi nasıl bir işlemden geçiyor?
  Göbek ve pubis üzerindeki birer delikten girip yağ ve deriyi içerdenkaldırıyoruz. Televizyon kamerası yardımı ile iç kasları birbirineyaklaştırıp içerden dikiyoruz. Dışarıdan karnın alacağı şekliişaretlemiş olduğumuzdan ona göre şekil veriyoruz. İçerden karnıdaraltmış oluyoruz. Bu operasyon 2, 3 saat sürüyor. Bununla birlikteHigh Definition Liposuction da yapıyoruz. High Definition Liposuctionkarın kaslarına, göğüs kaslarına, sırt kısmının aşağı kısımlarına vekalçaların görünümlerine form vermek için gerçekleştiriliyor. HighDefinition Liposuction’da, standart liposuction’dan farklı olarak dahagelişmiş form verici teknikler kullanılıyor. Hatta bu operasyon ilebirlikte popo bölgesinde çıkıklık, bel bölgesine gamzeler degerçekleştirebiliyoruz.
  - Bu operasyonun avantajı sadece izsiz olması mı?
  Aslında bu operasyonun avantajı sadece izsiz olması değil. Bunun yanısıra ameliyatı geçiren kişinin iyileşme sürecini de kısaltan biroperasyon bu. Bu ameliyat sonrası kişi, ipli bikiniyi bile rahatlıklagiyebilir.  Alıntıdır..
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Karın germe ameliyatı yaptırmak isterim fakat korkuyorum cerrahi operasyonlardan
   
 3. A

  Abdullah Yeni Üye

  Acaba karın ameliyatı tehlikeli mi tehlikeli değilse nerelerde yapılıyor ....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş