1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kardeşlerin Kıskançlıklarını Çözmenin Yolları

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Kardeşlerin birbirlerini kıskanmaları ebeveynler açısından oldukça zor bir durum olarak bilinmektedir. Bir çocuğa fazla ilgili davranma sonucunda kıskançlık oluşumu kaçınılmaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi sizlere bu yazımda kıskançlık durumları ile karşı karşıya kaldığınızda yapabileceklerinizi paylaşmak istiyorum.

  *Kıskançlık ilerleyen yaşlarda kardeşlik bağlarına zarar verebilir. İlerleyen yıllarda bayram ya da özel günlerde bir araya gelen kardeşlerin bulunduğu bir aile ortamı görmek istemiyorsanız mutlaka kıskançlık oluşumunun meydana gelmemesi için gereken çabayı göstermelisiniz.

  *Kardeşlerin birlikte oyun oynamalarına yardımcı olun. Ne olursa olsun kardeşler birbirlerine güvenmeyi öğrenmeli; kavgalı olsalar dahi aynı takımda oyun oynama keyfini doyasıya yaşamalıdırlar.

  *İki kardeşe de eşit derecede ilgi göstermelisiniz. Büyük çocuğunuz küçük çocuk geldiği zaman unutulduğu düşüncesine kapılmasın. Aksi taktirde büyük çocuk ilgi görebilmek için üstün bir çaba harcar. Kıskançlık ve rekabetin önüne geçmezse ciddi sorun oluşumları meydana gelebilir. Günlük işlerinizden yorgun düşseniz dahi iki çocuğunuza da gereken ilgiyi göstermelisiniz.

  Sadece anne değil baba da iki çocuğa da eşit ilgi göstermelidir.

  *Çocuklarınıza eşit davranırken büyük çocuğa asla kardeşine anlayışlı davran gibi ithamlarda bulunmamalısınız. Kardeşlerden kim hata yaparsa ona uygun bir ceza vermelisiniz.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Çözemezsiniz kardeşler birbirlerini kıskanırlar buna yapacak bir şey yok insanın fıtratında var :) siz adil olun gerisini zamana bırakın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş