1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Karanfil, mısır püskülü, karabiber, balkabağı çekirdeği ve Isırgan Otu’nun Faydaları

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Ağız kokusu problemi birçok kişinin genel sorunları arasında yer almaktadır. Karanfil ağız kokusu sorunları yaşayanların genel sorunları arasında yer almaktadır. Hazmı kolaylaştırmada kullanımı önerilen karanfil aynı zamanda iştah arttırmada etkisi bulunmaktadır. Kilo alamayanlara kullanımı önerilen bu bitkinin kilo alımında ve sağlıklı beslenmede etkisi bulunmaktadır. Mide ve ishal problemi yaşayan kişiler karanfil tüketerek bu sorunlarının üstesinden gelebilirler. Stresli bir gün geçirmenizin ardından baş ağrısı ve baş dönmesi sorunları ile karşı karşıya kalmanız durumunda karanfil tüketiminde bulunarak bu sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Enfeksiyonlara karşı korunma, hastalıklara karşı korunma, idrar söktürücü, cinsel isteği artırıcı gibi etkileri olan karanfil evlerimizde vazgeçilmez diyebileceğimiz besinler arasında yer almaktadır.
  Stresli bir gün ardından, uyumadığınız gecelerin ardından ya da ilaç kullanımları ile vücut içinde oluşabilecek ödem için mısır püskülü kullanımlarınız ile vücudunuzdaki ödemin atılmasına yardımcı olabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır; o da fazla kullanırsanız vücudunuzun ihtiyacı olan suyunda vücuttan atılabilme ihtimaline sebep olabilirsiniz. Bu da istemediğiniz başka sağlık sorunları yaşamanıza sebep olabilir. Bu nedenle mısır püskülünü fazla kullanmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Mısır püskülünde az da olsa kalsiyum bulunmaktadır. Bu kalsiyum kemikleriniz açısından fayda sağlayıcı işlevlere sahiptir.
  Karabiber’in vücut üzerinde gerçekten fayda sağlayıcı etkileri bulunmaktadır. Hazmı kolaylaştırıcı etkileri bulunan karabiber’in mide ve bağırsak problemleri yaşayan bireyler için önerilmektedir. Kolestrol problemi yaşayanlar, kanser türleri ile mücadelede etmek isteyenler, grip, soğuk algınlığı, nezle gibi sağlık sorunlarını çabuk atlatmak isteyenler, astımı kolay yenmek isteyenler karabiber kullanımını sıklaştırmalıdırlar. Bağışıklık sistemi üzerinde etkili olan karabiber aynı zaman cinsel isteği ve gücü arttırabilir.
  Egzama probleminiz varsa ya da böbrek taşı ve mesane taşı oluşumunun önüne geçmek amacı ile ısırgan otu kullanımınız ile bu oluşumların önüne geçebilirsiniz. Kabızlık problemi yaşayanlarda dışkılama kolaylığı için ısırgan otu kullanabilir. Özellikle idrar yolu problemleri yaşayanların ısırgan otu kullanımları ile bu sorun ile daha az karşılaştıkları görülmüştür. Karaciğer- dalak hastalıkları, mide ve barsak problemleri ile daha kolay başa çıkmak istiyorsanız, solunum problemi yaşayanlarda karşılaşılan balgam sorunları ile baş edebilmenizde ısırgan otunun sayısız faydaları bulunmaktadır. Ayrıca yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olarak sizi güçlendirmektedir.
  Balkabağı çekirdeği de insan sağlığı açısından fayda sağlayıcı bir besin olarak karşınıza çıkmaktadır. Balkabağı çekirdeği mide bulantısına iyi gelmekle beraber protein ve çinko bakımından zengin bir besin olarak bilinmektedir. Omega 3 ve omega 6 bakımından zengin bir besin olarak bilinen balkabağı çekirdeği kemik erimesi ve kan pıhtılaşmasında son derece etkili bir besin maddesi olarak bilinmektedir. Kemik erimesi, prostat büyümesi ve mesane iltihaplarında etkisi büyük olan balkabağı çekirdeği aynı zamanda saç dökülmesi problemleri ile başa çıkmada da son derece etkilidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş