1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Karakterinizi Kilonuz Belirliyor

Konu, 'Her Telden' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Fazla yemek yiyor ve hızla kilo alıyorsanız mutlaka pazartesi rejime gireceğim diyenler arasında yer alıyorsunuz demektir. Sıklıkla ne yesem yarıyor kelimesi havalarda uçuşur.

  Fakat, uzmanlar inatla bazı karakterlerin şişmanlığa çok yatkın olduğunu belirtmektedir.
  Yapılan araştırmalar göre, yalnız, mutsuz ve çeşitli ruhsal sorunları olanlar ile sorumluluk duygusu gelişmemiş, düzensiz ve disiplinli yaşamı olmayanlar obeziteye daha yatkın olduklarını göstermiştir. Bu kişiler hızlı kilo alıyor hatta kilolar yerleşik hale gelebiliyor. Bu olayın nedeni ise genellikle depresif yani negatif düşünceli insanların stres kaynaklı açlık hissine kapılmaktadır. Sorumluluk duygusu düşük olan ve disiplinsiz olan dağınık kişiler beslenmelerine özen göstermedikleri için hızla kilo almakta ve obez olabilmektedirler.

  Tabi ki bu karakter özelliklerine sahip herkes şişman olacak diye bir kural yoktur. Bu noktada, psikolojik tedavi görmek bile çok etkili olabilmektedir. Psikolojik destek alan kişilerin obezite sorununu halledebildikleri görülmektedir. Bu nedenle çok stresli olduğunuz anlarda ve depresyon yaşarken öncelikle dolabınızdan uzak durmanız gerekmektedir. Atıştırmalık ve abur cuburdan uzak durmalı onların yerine sağlıklı olan gıdaları seçmelisiniz. Hayata dair bir disiplin sağlamak için kesinlikle sporu önermektedirler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş