1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Karakterinize Uygun Egzersizlerle Vücudunuzu Şekillendirmeye Ne Dersiniz?

Konu, 'Vücut Bakımı' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Kimi zaman sağlığımız için iyi olduğunu duyduğumuz her türlü egzersizi denemeye kalkarız. Peki bu egzersizlerin karakterinize uygun olup olmadığı hakkında bir fikriniz var mı? Karakterinize uygun egzersizleri öğrenerek vücudunuzu her zaman fit konumda görmek için hazırsanız bu yazıyı okuyarak harekete geçebilirsiniz.
  Karakterinize uygun egzersizi bulmak için öncelikle kendinize birtakım sorular sormanız gerekmektedir. Mesela doğa sporları mı yoksa kapalı spor salonunda yapacağınız sporlar mı hoşunuza gider. Terleyerek yapacağınız sporlar size zevk verir mi? Yoksa yüzme gibi soğuk sporları mı tercih edersiniz? Öncelikle bunun analizini yaparak sizler için en uygun spor alanının ve spor türünün hangisi olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bunu belirledikten sonra karar vermeniz gereken en önemli 2. nokta bireysel olarak mı yoksa grup olarak mı spor yapmaktan hoşlanacağınız gerçeğidir. Bu konuda karar verirken TV kanallarında en çok ilgi duyduğunuz sporlara karar vererek hangi sporu yapacağınız konusunda daha kolay karar verebilirsiniz. Hedefiniz olan kiloyu belirleyerek yapacağınız egzersiz türlerini ve ne kadar zaman diliminde idealinize ulaşabileceğinizi belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Ona göre bireysel egzersiz aletleri alarak hedefinize her geçen gün daha çok yaklaşabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Benim iç dünyam doğayı sever ve kapalı yerlerde spor yapmayı sevmem, bu nedenle salonlardan hep uzak kalmışımdır.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Egersiz yaparken insan zaten kendine özel yapmasi lazim, yani her insan farkli seyler sever sevmedigin bir yöntemle spor yaparsan cabuk bikarsin. Guzel bir konuya deginilmis ;)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş