1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Karadenizli Bir Babadan Oğluna Mektup

Konu, 'Fıkralar' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  Uy sevgili uşagum!
  Allah'ın selamı tabiidur. Mektubu çok yavaş yazayrum, çunkim bilirum ki, çabuk okuyamazsun.. Benden yana sual edersen, Allahuma pin şükür iyiyum, yeni pir iş puldum.. Emrimde yüze yakın adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi hallerinde.


  Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama, mezarluk pekçisi oldum..
  Bacın Emine bir uşak doğuracak, daha erkek midur, kız midur, pelli değil. Hacan o yüzden saga dayı mi oldin, teyze mi oldin soyleyemeyrum..

  Temel emicen de tukkan açtu, o da otuza aldığını yirmipeşe verir, sürümden kazaniyormus oyle dedi..
  Bizim koye findukcularin Temel'i muhtar seçtuk, akillu uşak da. Geçen gun hepimizu zelzeleye karşı aşı etturdu. Temel akilludur, hemde durusttur..
  Geçenlerde bir taksinin şoforu koye varmiş, muhtari arayu, meger yolda pir tavuk ezmuş sahibini soraymuş.. Muhtar Temel tavuğa pakmiş, hapu bizden degildur, pizum koyde yassu tavuk yoktur, demiş..

  Senin kuçuğun Memet çok akullu bir uşak çıkti. Geçen gun tepeye varmiş, elinde bir ip sallayup duriy.. Anan, uy uşagım ne edeysun orada demiş..

  Oda heva turumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam karşuma, anlat bakayum su hava turumu işinu dedim. Anlatti, meger ip sallanunca havanin
  ruzgarli oldugunu, ip islaninca da yagmur yagdigunu anlaymiş.. Çok akillu uşak vesselam. Sen o yaşta böyle akillu degildun!

  Yaa işte boyle uşagum.. Memlecetten saga pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazayrum.. Baki Hudaya emanet ol.

  Baban

  Not: Mektupa para koyacaktum, ama gec akluma geldu, zarfu kapatmişum...
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Çok duygulu bir mektupmuş :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş