1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kar Ne Zaman Yağacak ?

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  İstanbula kar ne zaman yağacak ? ,
  Ankaraya kar Ne Zaman Yağacak ? ,
  İzmire Kar Ne Zaman Yağacak ? ,

  Türkiyede Kar Yağışları Ne Zaman Başlayacak ?


  [​IMG]

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri için kar uyarısı yaptı.
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Kırklareli, Sinop, Kayseri, Sivas, Tokat ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerimizde 3 ila 5 derece olmak üzere, ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, yurdun güneydoğu bölgelerinde ise güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Karadeniz Kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

  UYARILAR

  KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Kırklareli, Sinop, Kayseri, Sivas, Tokat ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege, Karadeniz Kıyılarında kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA:
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri, öğleden itibaren bölgenin iç kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden itibaren Doğu Akdeniz'de kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ:
  Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
  Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, gece saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra bölgenin kıyıları ile Tokat ve Gümüşhane çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, gece saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güney ve batısında kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adıyaman ile öğleden itibaren bölge genelinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.
   
 2. B

  BELGİN Yeni Üye

  Bugün yarın kar yağar istanbula
   
 3. g

  gulemben Yeni Üye

  Ankara'da havalar yeterince soğudu sanki yükseklerde kar havası var belki buralarda yağabilir.
   
 4. d

  demir_83 Yeni Üye

  Ben havadurumuna baktım ne Ankara'da ne İstanbul'da bu hafta kar yok dolayısıyla eğe akdeniz diğer bölgelerde kar zor.
   
 5. !pek

  !pek Admin

  Haftaya Perşembe günü Erzurum, Ağrı ve çevresinde karla karışık yağmur bekleniyor.
   
 6. s

  sweety Yeni Üye

  Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı bir hafta boyunca gelecek hafta sonunda ancak Artvin civarında kar görünebilecek.
   
 7. s

  sailormoon Yeni Üye

  Doğuya her an düşebilir hava çok soğuk.
   
 8. k

  kduranli Yeni Üye

  Bu hafta ülke genelinde kar yok :)
   
 9. N

  Neslişah Yeni Üye

  Kar bugün yarın yağar dışarıdaki soğuk resmen kar soğuğu
   
 10. A

  Aysehgyul Yeni Üye

  Kar beklenmiyor ancak her an kar gelebilir. Hava çok soğudu
   
 11. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Soğuk ve yağışlı hava geliyor

  Meteoroloji'ye göre, önümüzdeki hafta, doğu bölgelerde yağışlar devam ederken, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren ülkenin kuzeybatı kesimlerinin Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

  Pazartesi ve Salı Batı Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, güneydoğu kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların, yarın Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Van, Hakkâri, Bitlis, Muş ve Elazığ çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  Çarşamba günü sağanak şeklinde başlayacak yağışların gece Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Bilecik ve Bursa çevreleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Perşembe günü kuzey ve doğu kesimlerde devam edeceği, kar yağışının Doğu Anadolu'nun doğusunda kent merkezlerinde de görülebileceği tahmin ediliyor.

  Sıcaklığın Çarşamba günü Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz olmak üzere kuzeybatı kesimlerde, Perşembe günü ülke genelinde hissedilir derecede azalması bekleniyor.
   
 12. z

  zanevya Yeni Üye

  BAZI BÖLGELERDE KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR BEKLENİYOR
  Yarın ve salı günü Batı Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış beklendiği dile getirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
  "Genellikle yağmur ve sağanak, güneydoğu kesimlerde yer yer gökgürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari, Bitlis, Muş ve Elazığ çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Çarşamba günü Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda devam edecek yağışlara ilave olarak, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'in Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu ve Kastamonu), Çankırı, Bilecik ve Bursa-Uludağ çevreleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Perşembe günü kuzey ve doğu kesimlerde devam edeceği, kar yağışının özellikle Doğu Anadolu'nun doğusunda kent merkezlerinde de görülebileceği tahmin ediliyor." denildi.
   
 13. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Kar yağsa keşke her taraf lapa lapa yağan beyaz karlara bürünse
   
 14. M

  Misafir Misafir

  :) keşkee her yere kar yagsa her yer bemneyaz olsa bu haberler dogrumuu
   
 15. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  valla istanbula heran kar yağabilir. eli kulağında.
   
 16. g

  gülnaz Misafir

  ankarada kar başladıııııı
   
 17. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Evet sonunda istanbula sulu kar yagisi basladi
   
 18. M

  Misafir Misafir

  pazar günü istanbula kar yağacakmış hava çok soğuyacakmış
   
 19. Murat

  Murat Yönetici

 20. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Burada'da kar gelmedi daha :/
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş