1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kanaryaların Bakımı Nasıl Yapılır

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Kanaryaların Bakımı Nasıl Olmalıdır,
  Kanaryaların Bakımında Nelere Dikkat edilmelidir,
  Kanaryaların Bakımı Nasıl Yapılır

  [​IMG]  Kanarya Bakımı

  Kafesler ne çok ufak ve nede çok büyük olmamalıdır. Yerden 1,5 - 2 metre yukarıda, tavandan ise 1 - 1,5 metreden daha aşağıda bulunmalıdır.

  Kanaryamızın Evi Olan Kafes tabanında daima temiz ve kuru kum. bulundurulmalıdır. İçme ve banyo suyunun her gün tazelenip değiştirilmesine, yemliğinde daima taze ve temiz muhtelif tohum karışımı yemin bulundurulmasına, yumurta mamasının ertesi güne kadar mamalığında unutulmamasına, kuşun 18 -20 dereceden yukarı ısıda kalmamasına, kafesteki kanaryanın doğrudan doğruya dik gelen güneş ışınlarına maruz bırakılmamasına, ani isi değişikliklerinden ve hava cereyanlarından korumaya dikkat etmek lazımdır.İyi bir bakim, kanaryamıza uzun ömür, güzel renk sağlar.  Kanaryaların bakımı her gün ve tercihen sabahları yapılmalıdır. Öncelikle kafes ve malzemenin temizliği yapılmalıdır. Sonra yem, mama ve içme suyu tazelenmeli, meyve veya yeşilliği verilmélidir. Bu işler yapılırken kanaryanın ürkütülmemesine ve kafes kapıları veya taban sürgülerinin açık bırakılıp kuşun kaçmasına sebebiyet verilmemelidir.Bu arada kanaryanın sağlık kontrolünü de ihmal etmemek gereklidir. Yem dağıtması, durgunluğu, kabarmaları, pisliğinin sulu veya koyuluğu, tüy dökülmeleri, sık sık kabarıp kaşınmaları, nefes alma zorluğu, ötüş bozukluğu gibi rahatsızlıkların tespit için şekil ve hareketlerini daima gözetmemiz gerekir.
   
 2. E

  Elma Yeni Üye

  Kanaryalar özel bakım ister
   
 3. H

  Hoca Yeni Üye

  galatasaraylılıktan mütevellit sarı kanarya besleyemiyoruz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş