1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kamkat'ın bilinmeyen faydaları

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  Kamkat meyvesini eminim bir çok kişi bilmiyordur. Ülkemizde genelde en fazla Rize'de yetişiyor. Kamkat meyvesinin asıl yetiştiği yer ise Çin'dir bunun yanı sıra birçok ülkede de yetiştirilmeye başlanmıştır. Ülkemizde de birçok yerde yetiştirilmeye çalışılmıştır fakat Rize iklimi gereği bu meyve için daha uygun bir yerdir.
  [​IMG]

  Kamkat meyvesini evinizde balkonunuzda bile yetiştirebilirsiniz. Kamkat meyvesi Temmuz ayının sonlarında çiçek açar ve Eylül ayı içerisinde yada sonunda meyve vermeye başlar.Bu meyveler Nisan ve Mayıs aylarında olgunluğa erişir. Kamkat'ın yararlarını sıralamak gerekirse en önemli faydaları Kamkat meyvesi C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Kamkat kabuğu ile beraber yenildiğinde gribal enfeksiyonları önleyici etkisi oldukça büyük.Ayrıca Kamkat A,B1,B2,B3 ve Kalsiyum da bulunur. Kamkat meyvesi sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlamaktadır.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kamkat adını ilk defa duydum ancak bakınca tanıdık geldi, pazarlarda marketlerde pek dikkatimizi çeken bir meyve türü değil.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş