1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kalitesiz Makyaj Malzemesi Kullanım Sonuçları

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

 1. Gün Işığı

  Gün Işığı Moderatör

  Makyaj malzemeleri kimi zaman göz kuruluğuna sebebiyet vermektedir. Bu durumun önüne geçmek istiyorsanız doktorların göz sağlığı konusunda size verdiği önerilere göz atmanızı tavsiye ederim. Makyaj malzemeleri bile ilgili araştırma yaparken gözüme çarpan birkaç haberi bir araya getirerek size bu konuda bilgi vermeye çalışacağım. Umarım işinize yarar.

  Makyaj yaparken göz sağlığınızı tehlikeye atmamak için şunlara dikkat etmelisiniz:

  *Makyaj malzemeleriniz güvenilir markalar arasından seçilmelidir. Hipo alerjenik ya da dermatolog onaylı ürün kullanımı tercihinde bulunmalısınız.


  *İçeriğinde en az 10 adet ürün bulunan ürün alımları gerçekleştirmeli; 3 ayda bir maskaranızı değiştirmelisiniz.


  *Su ile kolay bir şekilde temizlenebilme özelliğine sahip makyaj malzemesi kullanımına özen göstermelisiniz. Maskaranın sıvı kısmı mikropların üremesine sebebiyet vereceği için gözde şişme, kızarma ve pullanma meydana gelebilir.


  *Göz makyajınızı temizlemeden asla yatmamalısınız. Gözlerde tahriş ve arpacık gibi göz hastalığı sorunlarının yaşanmasına sebebiyet oluşturabilirsiniz.


  *Göz kaleminizi hiç şekilde göz içine sürmemelisiniz; aksi taktirde kirpik diplerindeki yağ bezelerinin tıkanmasına sebebiyet verebilirsiniz.


  *Kullandığınız makyaj malzemelerinin kullanma tarihinin bitmiş olmamasına özen göstermelisiniz. Bozulmuş ürünleri gerek renkleri gerekse kokusundan anlayabilirsiniz.


  *Makyaj yapmadan önce el hijyeninize özen göstermelisiniz. Aynı zamanda makyajınızdaki bozuklukları temizlerken temiz makyaj temizleme mendillerinden yararlanmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş