1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kalıcı makyajın geçmesi ne kadar sürer?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Sosyete tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Sosyete Yeni Üye

  Kalıcı makyajın ömrü ne kadardır ? Kalıcı makyajın geçerlilik süresi kaç yıldır?

  Bayanlar günlük hayatlarında hep şık hep bakımlı görünmek isterler. Bunun için her daim bakımlı ve makyajlı olmaya dikkat ederler. Sizde kendinizi makyajsız eksik hissediyorsanız yapmanız gereken kalıcı makyajı araştırmak. Kendinizi makyajlı daha güzel buluyorsanız ve günlük hayatınızda daha doğru uzunca bir süre makyaj derdinden kurtulmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken kendinize en çok yakışacak makyajı bulmak ve uzman ellere kendinizi teslim etmek olacak. Her zaman ki gibi doğallıktan yanatım diyorsanız en hafif hali ile uygulatabilir ve olduğunuzdan daha da güzel görünebilirsiniz.
  [​IMG]
  Bayanlar genellikle kalıcı makyajı kaşları kullanmayı tercih ediyorlar. Farklı bir kaç tasarımı ile yüz ifadelerini daha belirgin hale getiriyorlar ve kendilerini daha da doğru ifade edebiliyorlar. Sizde sorunun aslında kaşlarınız da olduğuna inananlardansanız size kalıcı kaşı önerebiliriz.

  Önce kişinin cilt analizi yapılıyor. Ve hangi renklerle daha uyumlu olabileceği tesbit ediliyor. Bu işlem, kişinin saç, göz ve cilt renklerinin baz alınmasından daha büyük önem taşıyor. Zira ciltte mavi, sarı, kırmızı gibi ana renkler mevcut. Kök boyaları bu renklere göre değişikliğe uğruyor.

  Bu aşamadan sonra anestezi ile mikro pigmentasyon yapılacak bölge uyuşturuluyor. Anestezi çoğunlukla kremlerle uygulanıyor. Doğal pigmentlerle, inorganik Madde lerden hazırlanmış pigment boyaları bir kapsülde karıştırılıyor ve istenilen renk elde ediliyor.

  Daha sonra iğne yardımıyla, örneğin dudak kontörü yapılacaksa dudağın çevresi küçük vuruşlarla boyanıyor. Boyanın epidermise zekredilmesi yaklaşık 3.5 saat sürüyor. İstenirse, dudak içi de doldurabiliyor. Tabii o zaman bu süre uzuyor.

  Birinci seans sonrasında ilk iki gün içinde kontürler kayboluyor. Sonra tekrar geri geliyor. Estetik olmayan tek aşama bu. Zira boyalar tekrar geri geldiğinde kontürün yapıldığı bölgelerde bir kabuklaşma meydana geliyor. Fakat bir hafta içinde bu kabuklaşma kayboluyor. Bir ay kadar bir süre sonra da ikinci kontür yapılıyor ve işlem bitiyor. Yeni yüzünüzün ömrü, eğer cildiniz yağlı değilse, beş yıl. Aşırı yağ salgılayan bir cilde sahipseniz, ömrü 2.5 yıla düşüyor.
   
 2. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Makyajımı temizlemeden uyuyamam ki kalıcı makyaj kullanayım
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş