1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kalça ve basen eriten hareketler

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Özellikle kadınların baş sorunlarından biridir, geniş kalça ve basenler. bölgesel incelme her ne kadar kolay değilse de biraz uğraşmadan da hiç bir şey olmaz tabi ki.sizinde bildiğiniz gibi vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda
  daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirip, basenlerimi eritmenin yolu daha kolay.

  Sadece ama Sadece Haftada 3 gün veya 4 gün 5-6 dakikamızı kalça hareketlerimize ayırarak çok kısa bir süre zarfında istediğimiz kalça demiyelim de basenlerimizin kalçalarımızın düzene şekle girdiğini görebiliriz. Fakat bahsettiğimiz gibi, eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  BASEN VE KALÇA ERİTME EGZERSİZLERİ


  [​IMG]

  Resim 1 Açıklama ( Yararları ) : Kalça kısmımızın iç ve dış yüzeyini kuvvetlendirir... sarkık bir bacağımız olmasını önlemiş olur. Bacağımızda bir sıkılık hissederiz. Atletik bir bacağa sahip oluruz.

  Resim 1 Uygulama ( Faaliyet ) : Bacaklarınızı resimdeki gibi yanlamasına uzatın. Altta kalan bacağınızı yüzünüzün baktığı yere doğru 90 derece bükün. Üstte kalan bacağımızı yere dönük olarak kaldırın. Parmak uçlarımız yere baksın. Her seans sonunda bacak değiştirin.

  1 hafta sürecinde 3×10
  2 hafta sürecinde 4×15
  3 hafta sürecinde 5×20

  Not : Bu Egzersizi yaparken kalça kaslarınızı kuvvetle sıkı tutmaya çalışın. bacağımızı zemine indirirken parmak uçlarımız ve ayağımızın yere değmemesine özen gösterin. Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda düzenli nefes alın.
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Resim 2


  [​IMG]


  Resim 2 Açıklama ( Yararları ) : Kalça bölgemizi sıkılaştırır selülit’e önlem almış oluruz.

  Resim 2 Uygulama ( Faaliyet ) : Apalama emekleme pozisyonunda durmamız gerekiyor daha sonra bir bacağımızı sabit olarak zemine dizimizi koyuyoruz. öteki bacağımızı yukarı aşağı kaldırıyoruz.

  1 hafta sürecinde 3×10
  2 hafta sürecinde 4×15
  3 hafta sürecinde 5×20

  Not : Bu Egzersizi yaparken ayak topuklarımız gökyüzüne yukarıya doğru bakmalıdır. Belimizi sırtımızı tamamen düz tutmaya özen göstermeliyiz. Kalçalarımızı mümkün olduğu kadar sıkı tutmalı Bacağınızı da zorlamayacak
  şekilde kaldırın ellerimizle değil kol dirseklerimizle destek almalıyız.Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda düzenli nefes alın.

  BASEN VE KALÇA ERİTME EGZERSİZLERİ.


  [​IMG]

  Resim 3 Açıklama ( Yararları ) : Kalçalarımızı ve bacaklarımızı sıkılaştırırvirgul BASEN VE KALÇA ERİTME EGZERSİZLERİ... güçlendirirvirgul BASEN VE KALÇA ERİTME EGZERSİZLERİ... daha fazla kalori tüketmemizi
  sağlar. Vücudumuz biraz daha fazla kalori yakar.

  Resim 3 Uygulama ( Faaliyet ) : iki bacağımız arasında 1 metre ( 100 cm ) aralık bırakın. Bir adım ileriye yürüyecek
  gibi durun. Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru ***ürürken kalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın.

  1 hafta sürecinde 3×10
  2 hafta sürecinde 4×15
  3 hafta sürecinde 5×20

  Not : Karın Kaslarımızı bu harekette kasmalıarkada kalan bacağınız üzerinde yaylanın. Arkada kalan ayağımızın topuğunun kalkık olmasına özen gösterelim. Dizimizi zemine değdirmeyelim mümkünse 4-5 cm kala tekrar
  yukarı aşağıya şeklinde devam edelim.

  BASEN VE KALÇA ERİTME EGZERSİZLERİ


  [​IMG]


  Resim 4 Açıklama ( Yararları ) : Bu hareket yoğun olarak kalçamızı çalıştırır olabildiğince sıkılaştırır.

  Resim 4 Uygulama ( Faaliyet ) : Bulunduğunuz yere sırt üstü uzanın bacaklarınızı yukarıya doğru diz şeklinde bükün ayaklarımızın altı tabanı yerde olmalıdır kaldırmamalıyız. Kalçamıza da yakın tutmalıyız.
  Topuklarımızla iterek kalçamızı ve sırtımızı kaldırıp indiriyoruz.

  1 hafta sürecinde 3×10
  2 hafta sürecinde 4×15
  3 hafta sürecinde 5×20

  Not : Bu egzersizi uygularken Sırtımızın üst kısmı ve omuzlarımızı yerde tutmalı Yukarı aşağı egzersiz yaparken de kalça kaslarımızı ve karın kaslarımızı sıkmalıyız. Yukarı çıkmaya çalışırken dizlerimiz birleşik olmalı aralarını açmamalıyız. Her tekrardan Sonra değil Seansı tamamladıktan Sonra dinlenin. Düzenli nefes alın.

  BASEN VE KALÇA ERİTME EGZERSİZLERİ


  [​IMG]


  Resim 5 Açıklama ( Yararları ) : Kalçamızı sıkılaştırır kuvvetlendirir.

  Resim 5 Uygulama ( Faaliyet ) : Emekleme apalama pozisyonu alın Bir bacağınızı gergin olarak arkaya uzatın ve yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

  1 hafta sürecinde 3×10
  2 hafta sürecinde 4×15
  3 hafta sürecinde 5×20

  Not : Sırtımızı olabildiğince yerde tutmalı bacağımızı yukarı kaldırırken kalçamızı elimizden geldiği kadar sıkmalıyız. Bacağımızı çok yükseğe çıkarmaya gayret etmeyin. Ellerimizle destek değil de dirseklerimizle
  destek almalı dayanmalıyız. Güç harcarken nefes alın verin
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Kalçaları ve Basen bölgesini eritmek ve zayıflatmak için hareketli gifler ile desteklenen konu olumlu oldu.
   
 5. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  3 ay uygulamadım başaramadım, bu tür işlerde canım çok uzun süre azimetmek gerekiyor.
   
 6. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Fit olmanın en iyi yolu istikrarlı bir şekilde spor yapmaktır doğru zamanda
   
 7. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Bu hareketlere başladıgımızda bır daha bırakmamamız gereklı
   
 8. M

  Misafir Misafir

  sabırla yapılsa bile faydasını göremeyiz çok dandik
   
 9. N

  Naime Yeni Üye

  Kalça ve Basenlerden kurtulmak için bu hareketleri yapmak kesinlikle şart
   
 10. M

  Misafir Misafir

  kesinlikle 1 ay uyguladım basen çevrem 90 idi şu an 106 cm gözle görünür şekilde berbat bir popoya sahip oldum.:(
   
 11. Murat

  Murat Yönetici

  Sürekli hareket içinde olmak ve spor yapmak ile bu sorunları aşabiliriz, ben elimden geldiğince eğzersiz ve spor yaparım.
   
 12. i

  isimsiz Misafir

  yaptım bütün hareketleri 6 ayda 11 kilo verdim. çok memnunum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş